Nadid suveilmad ärgitasid palmi alla reisima (3)

Üleriigilises meedias on täheldatud, et eestlased on siinse kehva suve tõttu eelistanud oma puhkust veeta kusagil soojal maal. Päikest ja sooja ihkavad saarlasedki.

Reisibüroo Wris juhatuse liige Krista Esta tõdes, et halb suvi on tõesti pannud inimesi päikest mujalt otsima ning sellest tingituna ei jagu ka kohti nn viimase hetke reisidele. “Kui on, siis ikka alates 500–600 eurost. Kes tahab, see läheb,” tõdes ta naeruselt.

Näiteks küsitakse reise Bulgaariasse ja Türki, samuti Hispaaniasse. Saarlased on ostnud ka ette pakette Egiptusesse – seda küll jõuludeks/aastavahetuseks ja isegi märtsikuuks on reise juba müüdud. Samuti tehakse plaane reisida nii oktoobri alguses kui ka koolivaheajal. Esta sõnul reisivad saarlased nii kaksi kui ka perekonnaga.

“Talveks vaatavad usinamad juba ka suusareise, sest on olnud mitmeid lennupiletite sooduspakkumisi,” märkis ta. Kallimatest ja kaugematest sihtkohtadest on huvi osas esirinnas Tai ja Dubai. Hästi lähevad kaubaks ka linnapuhkused Euroopas: Rooma, Viin, Praha, London ja Pariis.

Pered tunnevad huvi lõbustusparkide vastu nagu Pariisi Disneyland, Muumimaa, Legoland jne. Kindlasti tasuks Krista Esta sõnul ära käia naabrite juures Lätis ja Leedus. “Müügistatistika koha pealt võib öelda, et nõudlus on kindlasti suurem kui eelmisel aastal.”

Estraveli turundus- ja kommunikatsioonidirektor Kati Veskimägi märkis, et nagu mullugi, on ka sel aastal soojamaareiside ostmine aktiveerunud just suveilmade halvenedes. Estraveli müügiandmed kinnitavad, et alates jaanipäevast on päikesereiside nõudlus olnud suur ja enamik reisidest on välja müüdud. Seega sõltuvad suvised reisiplaanid sageli kodumaistest ilmaoludest.

Kui vaadata klientide käitumist ajavahemikus maist juuli lõpuni, võis Veskimägi öelda, et võrreldes eelmise aastaga on ka Saaremaa kliendid sel suvel reisimise vastu aktiivselt huvi tundnud. “Oleme saanud pea 15% rohkem reisipäringuid ning ka päikesereisile on inimesi läinud üle 15% rohkem,” tunnistas ta.

Nagu ka mujal Eestis, on Saaremaal kõige populaarsemad suvised reisisihtkohad Estraveli kogemuse kohaselt Kreeka saared ja Türgi kuurordid. Omal käel reisivad turistid on enim lennanud Tšehhi, Prantsusmaale, Ameerika Ühendriikidesse ja Hispaaniasse.

Tänaseks on augusti esimeses pooles algavad reisid praktiliselt välja müüdud ning Estravel soovitab pakettreisi alternatiivina kasutada otselende ja hotelli kombineerituna.

Reise ostetakse ka neilt juba sügiseks-talveks. Perioodiks september–detsember on saarlased ostnud peamiselt Türgi ja Kreeka pakettreise, populaarne on ka Tai.

“Meie reisiostjad on enamasti vanuses 30–60 aastat, naisi on mõnevõrra rohkem kui mehi ja reisi pikkuseks kujuneb enamasti üks nädal,” rääkis Veskimägi. Tema sõnul reisivad nii paarid, lastega pered kui ka üksikreisijad, kuid keskmiselt reisib koos vähemalt kolm inimest.

Print Friendly, PDF & Email