Iraanist tulid kõrged külalised turismi kaema (1)

Eile saabusid Saaremaale Iraani turismiarenduse ameti peadirektor Seyed Ali Aghazadeh ja sama ametkonna investeeringute ja partnerlussuhete nõunik Gholamreza Tahaee.

“Tulime kaema teie imekaunist riiki, millest olime varem palju kuulnud. See on tõepoolest üks ilusamaid paiku, kus olen viibinud,” ütles Seyed Ali Aghazadeh eile Kuressaare raekojas Saarte Häälele antud lühiusutluses.

“Meie külaskäigu peamine eesmärk on aga seada sisse turismialased sidemed meie kahe maa vahel ja eelkõige oleme huvitatud siinsest jahindusturismist, aga ka ärisidemete edendamisest Eestiga.”

Rääkides kahe riigi turismialase koostöö tulevikuväljavaadetest, märkis Iraani turismiarenduse ameti peadirektor, et esmapilgul on talle küll jäänud mulje, et näiteks Saaremaal leidub rohkesti atraktiivseid võimalusi, et Iraani turiste siia meelitada.

Samas avaldas ta lootust, et protsess on ka vastupidine ja saarlased leiavad tee tema kodumaale.

“Tulevikku vaatame lootusrikkalt ja arvame, et peaksime üksteist senisest paremini tundma õppima,” lisas ta.

Saaremaal viibides tegid Iraani kõrged riigiametnikud visiidi Saare maavanemale Kaido Kaasikule ja kohtusid raekojas Kuressaare linnapea Madis Kallasega. Raekojas toimunud kohtumisel viibis ka turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju, kes andis külalistele ülevaate Saaremaa turisminduse hetkeseisust.

Lisaks väisasid iraanlased meie mitmeid turismi- ja väikelaevaettevõtteid. Iraani riigiametnikud lahkuvad Saaremaalt täna õhtul.

Print Friendly, PDF & Email