Uim: pole kellegi öörahu rikkuda (16)

EI OLE NÕUS: Advokaat Alan Biin (esiplaanil) ei nõustu kõikide baari Uim tegevuse kohta käivate kaebustega. Fotol koos OÜ Kite esindaja Marko Keskülaga suundumas linnavalitsusse. Foto: Irina Mägi

EI OLE NÕUS: Advokaat Alan Biin (esiplaanil) ei nõustu kõikide baari Uim tegevuse kohta käivate kaebustega. Fotol koos OÜ Kite esindaja Marko Keskülaga suundumas linnavalitsusse.
Foto: Irina Mägi

Kuressaare kesklinnas asuva Uime baari esindajad ütlevad, et nemad teevad olukorra parandamiseks kõik endast oleneva. Samas algatas politsei möödunud nädalavahetusel Uimest kostnud lärmi tõttu väärteomenetluse.

Kuressaare kesklinnas baari Uim pidava OÜ Kite seaduslik esindaja vandeadvokaat Alan Biin juhtis oma vastukirjas Kuressaare linnavalitsuse märgukirjale abilinnapea Mart Mäekeri tähelepanu asjaolule, et Uime vahetus läheduses on üksnes ärimaa sihtotstarbega kinnistud ning elumaju seal ei ole.

Elumaju pole

“Leiame, et ärifunktsiooni kandvate hoonete omanikke ei saa öine tegevus väga häirida, sest ümbritsevad hooned ei ole elumajad ega majutusasutused,” kirjutas Biin. “Eeltooduga ei soovi me väita, et seaduses sätestatud normidest ei tule kinni pidada, vaid kaebuste läbivaatamisel tuleb lähtuda ka kontekstist. Elumaja akna all tegutsevat baari ning äripiirkonnas tegutsevat baari tuleb ja saab erinevalt kohelda, kui kõne all on müra tekitamine,” leidis vandeadvokaat.

Ühtlasi kinnitas OÜ Kite seaduslik esindaja, et terrass on alati suletud hiljemalt kell 2 öösel ning peale nimetatud kellaaega ei ole baari külastajatel ega kõrvalistel isikutel võimalik terrassil asuvaid kott-toole kasutada – need kogutakse kokku ja tõstetakse kõrvale selliselt, et kõrvalised isikud neid kasutada ei saaks.

“Me ei vaidle vastu, et baaris mängib muusika ja inimesed tantsivad seal DJ muusika saatel, kuid me pöörame nüüd endisest enam tähelepanu muusika helitugevusele, et vähendada hoonest väljuva heli hulka,” kinnitas vandeadvokaat.

Ka sel nädalavahetusel oli kesklinna toodud teisaldatav WC.

Kuressaare linnavalitsus lubas teemat kommenteerida kolmapäeval, kui on toimunud ametlik arutelu.

Liiga vali lärm

Samas sai politsei 2. augustil kell 2.11 väljakutse Kohtu ja Kauba tänava nurgal asuvast baarist kostva lärmi tõttu. Teataja oli oma sõnul käinud ka baaris rääkimas ja muusika oli lubatud vaiksemaks panna, kuid lärm kestis edasi.

“Politsei kohalejõudmise ajal oli baari ees umbes 20 inimest, osa neist suitsetas, osa rääkis omavahel juttu. Probleemiks oli baarist kostev vali muusika, mis hoolimata suletud uksest siiski tänavale kostis. Politseiametnike kohaloleku ajal keerati muusika baaris sees vaiksemaks ja baari esindaja tunnistas, et seekord läks muusika tõesti liiga valjuks,” kirjeldas toimunut Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Selle väljakutse alusel alustati väärteomenetlust karistusseadustiku avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi järgi.

Antsaar selgitas, et selle piirkonna probleem on eluruumidele liiga lähedal asuv baar, kus toimuvad diskod. “Sellise teenuse pakkumisel tekib paraku olukord, kus kliendid ajavad baari ukse ees tänaval valjusti juttu ja tekitavad valjemat müra, millele lisandub baarist kostev vali muusika. See kõik kokku tekitab olukorra, et naabrite rahu võib häiritud saada. Tõenäoliselt esineb hetketi suuremat lärmi ka teiste kesklinnas asuvate baaride-ööklubide juures, kuid erinevuseks on see, et nende vahetus läheduses ei ole eluruume,” rääkis Rainer Antsaar. Tema nägemuse kohaselt saab elanike rahulolematuse probleemi lahendada vaid baari omanik –äriühingul tuleb tegevuse jätkamise soovi korral teha kõik endast olenev, et tagada linnakodanike öörahu. “Teenuse pakkuja ülesanne on hea seista nii oma asutuse sees toimuva eest kui ka tagada see, et oma tegevusega ümbruskonda ei häiritaks,” rõhutas Antsaar.

Print Friendly, PDF & Email