Saarte Hääl uuris, kuidas peaksid toimima maapiirkondades elavad inimesed, kelle läheduses olev postkontor on puhkuste ajal suletud.
Probleemile juhtis tähelepanu Leisi ettevõtja Maire Forsel, kelle repliik “Puhkuste ajaks ei tohiks postkontoreid sulgeda” ilmus Saarte Hääle arvamusküljel.
Omniva kommunikatsioonispetsialist Erki Varma selgitas, et lisaks postkontoritele ja postipunktidele on kõiki enamlevinud postiteenuseid võimalik kasutada ka kirjakandja vahendusel.
“Tihti ongi see mugavaim võimalus,” märkis ta. Inimese elukohas osutab kirjakandja järgnevaid teenuseid: kirisaadetise vastuvõtmine ja kättetoimetamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 2 kg (sisemaine ja rahvusvaheline); postipaki vastuvõtmine ja kättetoimetamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kg (sisemaine ja rahvusvaheline); rahakaartide saatmine; ajakirjandustellimuste vormistamine; maksete vastuvõtt; pensionide väljamaksmine; postimaksevahendite müük; sularaha väljamakse.
Omniva koduleht teatab, et kirjakandjat on võimalus tellida koju tasuta kõigil teenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postkontorist kaugemal kui 5 km. Lisaks on kirjas, et kirjakandja saabub mitte rohkem kui kolme tööpäeva jooksul alates tellimuse kättesaamise päevast.
“Kirjakandja saab koju tellida helistades telefonil 661 6616, saates e-kirja aadressil info@omniva.ee või Omniva e-teeninduses www.omniva.ee,” selgitas Varma.
Varma sõnul on postkontorites, mis on postitöötaja puhkuse ajal ajutiselt suletud, alati üleval ka teavitus selle kohta, kus asub lähim postiasutus. Samuti peaks seal olema info, et postiteenuseid on võimalik tarbida kirjakandja vahendusel.
“Puhkuste ajaks otsime alati ka asendajaid, kuid väiksemates kohtades on neid tihti keeruline leida,” selgitas Varma ja lisas: “Postkontori teenindaja töö on küllaltki vastutusrikas ning eeldab põhjalikku koolitust ja ettevalmistust.”
“Postkontori teenindaja töö on küllaltki vastutusrikas ning eeldab põhjalikku koolitust ja ettevalmistust.”
Aga palk? Kui kommunikatsioonispetsialist kommunikeeriks avalikkusele ka palganumbri, mida vastutuse ja põhjalikku koolitust ja ettevalmistust eeldava töö eest makstakse.
Äkki on põhjus miinimumpalgas, et ei ole inimesi tööle võtta.
Omniva kodulehel ei ole kirjas, et kui postkontor asub inimesest vähem kui 5 km kaugusel, aga on puhkuste ajal suletud, kas siis ka see kojutulemise teenus rakendub? Kui inimene elab Leisis või Muhus, kus mõlemas on postkontor igal suvel 2 nädalat kinni, mis reeglid siis rakenduvad?
See, et ettevõtja peab kauba saatmist(kirjakandja kojutulemist) kuni kolm päeva ootama, ei ole tänapäeval enam normaalne.
Kuidas aga sitta olukorda saab positiivselt kajastada?
Omniva on Eesti Posti rahvusvahelise teenuse nimi — vähemalt nii seda riigile kuuluva ettevõtte sigakalli nimevahetust põhjendati, siseriikikult ei muutuvat mitte midagi.
/Naer saalis./
Nimevahetus oli kaval PR trikk, sest tule alt jäi välja Eesti Posti fantsiisimüümise kampaania, postifantsiis pole isegi peaegu eestikeelses meedias mainitud. Ainus erand on Meie Maa kirjutis “Andke meile sõjavägi ja me toome rahu!” Autor: Peeter Olesk
Laupäev, 14. märts 2015 aga ka see kirjutis on hoopis teisest asjast.
PS. Omniva kommunikatsioonispetsialist Erki Varma ja Kaarel Kutti, Elektrilevi kommunikatsioonijuht on selles suhtes ühesugused inimesed, et ei tea Erki Varma midagi pakkide liikumisest või Kaarel Kutti midagi elekri liikumisest — mõlemad on diplomeeritud suhtekorraldajad, kelle jaoks kommunikatsioon = PR. Pole mingit vahet, kas teemaks on post, elekter või viltune majakas — Erki Varma = Kaarel Kutti = doktorikraadiga Kaja ”ajakaja” Tampere, kõik ülemakstavad partorgid vabaturu tingimustes.
Mina sain aga täna vastuse:
“Anname teada, et aadressile toimetamine on tasuline teenus ja maksab 1 euro ning tasuda saad sularahas kirjakandjale”
Arvasin ka, et tasuta on, sain järgmise vastuse
“aadressile toimetamine on alates aasta algusest tasuline teenus”