Ilusalong otsib töökat küünetehnikut

KÜÜNED KORDA: Küünetehnik Elita Meier on heaolusalongis töötanud kolm aastat. Foto: Anni Viskus

KÜÜNED KORDA: Küünetehnik Elita Meier on heaolusalongis töötanud kolm aastat.
Foto: Anni Viskus

Kuressaare pargi lähedal asuv Vanalinna heaolusalong ootab enda sõbralikku meeskonda küünetehnikut. FIE-na on võimalik rentida salongist endale tööpind ning seal tööle asuda.

Salongis on kaks küünetehnikule mõeldud tööpinda, kuid tööletulijal on võimalik rentida ka eraldi ruum. Kuid mis eelised on küünetehnikul töötamiseks salongis, kui ta saaks seda tööd teha ka kodus?

Vanalinna salongi juhataja-administraatori Ly Hiiuväina sõnul on põhjuseid mitu. Esiteks saab töötajal olema paik, kuhu ta saab kõik tööks vajamineva panna. Teiseks see, et kui enne puudus tal kindel klientuur, siis selle leiab salongist kiiresti. Samuti on eeliseks Vanalinna heaolusalongi sõbralik kollektiiv.

“Lisaks sellele teeb admistraator ära broneeringud ja vastavalt töötajale sobivatele aegadele kohandatud ajagraafikud,” selgitab Hiiuväin. Tema sõnul kujuneb töötaja tööpäev nii pikaks, kui ta ise seda soovib. “Kas ta teenindab kaks inimest päevas või seitse, selle valib ise. Samuti dikteerib ta päevad, mil töötada tahab.” Ühtlasi on võimalik määrata oma töödele n-ö oma hinnad, kuid enamasti tehakse siiski kokkulepe, et terve salongi peale oleks üks ühine hinnakiri. “Kui see on aga vastumeelt ning drastiliselt erinev salongis määratud tasudest, siis saame alati teha kokkuleppeid,” rõhutas Hiiuväin.

Töötajalt nõutakse küünetehniku koolituse paberit, kohusetundlikkust, täpsust, hoolsust ning teatavat töökogemust. “Kui puudub kogemus, ei ole kahjuks ka kiirust. Näiteks peaks geelküünte hoolduse ära tegema kahe tunniga, sest paraku ei ole kliendid nõus salongis lõputult istuma. Näiteks kolm tundi on küünehoolduseks pisut liiga palju,” selgitab Hiiuväin.

Samuti peaks töötaja olema hea suhtleja ja seda väga lihtsal põhjusel – nii salongile kui ka töötajale endale on väga oluline hea maine ning kui suudetakse pakkuda head teenindust, tuleb suure tõenäosusega klient ka salongi tagasi.

Töötasu oleneb samuti sellest, kuidas töötaja seda endale n-ö valib. FIE hoolitseb oma raamatupidamise eest ise ning salongi puudutab tema rahamajandus vaid nii palju, et tasutud oleks tööpinna eest. “Rendihinnad on salongides viidud väga madalale,” märgib Hiiuväin.

Tööst puudu ei tule, sest nii mõnigi kord on olnud salong sunnitud klientidele ära ütlema ainult seepärast, et puudub töötaja, kes kliente teenindaks. “Inimesi käib päevas palju. Samuti on suur osa neist välismaalased kliendid. Me ise naerame, et meil on rahvusvaheline salong, sest tööpäeva jooksul kuuleb mitut erinevat keelt,” kirjeldab Hiiuväin.

Vanalinna heaolusalong asub väga heas kohas – turismihooajal on palju möödujaid, kes pargist tulles juhuslikult ka salongi satuvad. Lisaks eelistavad Soome turistid justnimelt Saaremaal käia küünehoolduses, sest siin on hinnad odavamad.

Praegu töötab salongis üks küünetehnik ja tema kiidab samuti salongis töötamist väga. “Mina olen hästi rahul. Kui siia tulin, siis mul puudus oma klientuur, kuid kolme aasta jooksul, mil ma siin töötanud olen, on see mul välja kujunenud,” räägib Elita Meier.

Vanalinna heaolusalong on tegutsenud üheksa aastat. Salongis on kõik iluteenused peale augustamise, sest selleks puudub vastava kvalifikatsiooniga inimene. See-eest pakub salong massaaži, keha- ning näohooldust, pediküüri, maniküüri, juuksuriteenust ning ripsmete paigaldust.

Print Friendly, PDF & Email