Saaremaa Lõõtspilli-päevad toimuvad taas

Laupäeval toimuvad Leisi vallas Oitme karjamaal Saaremaa II lõõtspillipäevad. Tegemist on vaid Teppo-tüüpi lõõtspilli mängijatele ja huvilistele, sest ürituse eesmärk on hoida elus Võrumaalt pärit August Teppo tehtud ja loodud lõõtspillimängu populaarsust.

“Teppo ise on kunagi öelnud, et ta tegi selle pilli lihtsale külamehele,” rääkis ürituse korraldaja Sulev Mägi. Tema sõnul tulevad tihti inimesed juurde ja on vaimustuses sellest, kui omapärase ning ilusa häälekõlaga on Teppo lõõtspill.

“Räägivad, et nad ei ole mitte kunagi midagi sellist kuulnud, et see on hoopis teistsuguse kõlaga pill.” Mägi sõnul on tegemist ikkagi Eesti ainsa ja täiesti oma lõõtspilliga ning Saaremaa lõõtspillipäevade üheks eesmärgiks on ka see, et lõõtsamehed tunneksid end üheskoos mugavalt ja hästi. Üritusel saab lisaks pillimängule kuulda ka erinevate mängijate kodukandi lugusid ning nalju.

Tulemas on 30–40 mängijat nii Saaremaalt kui mandrilt. “Samas on neid, kes ette ei teata, ja tulevad kohale end eelnevalt registreerimata,” lisas Mägi. Tema sõnul on kõige nooremaks mängijaks 11-aastane poiss, ent tulemas on ka palju naisterahvaid.

“Ma mäletan, et kui mina noor olin, siis ei peetud seda kombekohaseks, et naised endale lõõtspilli mängimiseks sülle võtavad. Nüüd on see aga täiesti loomulik,” selgitas Mägi ning rõõmustas selle üle, et lõõtspilli mängimine ei ole mitte hääbumas, vaid hoopis tõusuteel.

Lõõtspillipäevad Oitmel algavad kell 12, pillimeeste eelregistreerimine aga tund aega varem. Pidu lõppeb traditsiooniliselt öösimmaniga.

Print Friendly, PDF & Email