Maavanema allkirjatüli tulemus: poliitikavaba sadam! (11)

Sadam peaks vähem tegelema poliitikaga – sellisele arusaamisele jõudsid kohtumisel Roomassaare sadama juhtkonna ja sadama kohvikut rentiva firma esindajad.

Kohtumine leidis aset pärast läinudreedest skandaalset vahejuhtumit sadama kohvikus, kus sõnavahetusse sattusid Saare maavanem Kaido Kaasik ja massiimmigratsioonivastasele petitsioonile allkirju kogunud Merika Kumpas.

Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht ütles, et nende peamine soov on edaspidi sarnaseid vahejuhtumeid vältida. „Mina kohapeal ei olnud ega oska seepärast öelda, mis seal tegelikult toimus,“ nentis ta. „Mõlemad osapooled valgustavad toimunut erinevalt, mis on ka arusaadav.“

Tammlehe sõnul on sadama juhtkonna eesmärk, et kogu Roomassaare sadamas, sh ka kohvikus valitseks meeldiv ja sõbralik õhkkond. „Inimeste poliitilised vaated on ju erinevad: kes on pagulaste vastu, kes poolt,“ märkis ta. „Sadama juhtkonna huvi seisneb aga eelkõige selles, et töö kogu sadamas laabuks ja et rõhuasetus tehtaks ikka teenuse kvaliteedi tõstmisele, mitte aga niivõrd poliitikale.”

„Kõigest sellest me kohviku rentnikuga rääkisimegi,“ jätkas Tammleht, „ja minu arusaamist mööda jõudsime ses küsimuses üksmeelele.”

Samas rõhutas sadamadirektor, et mingil juhul ei tohiks tema kohtumist kohviku rentnikuga vaadelda kui soovi keelustada igasugune poliitika. “See võrduks ju diktatuuriga,” ütles ta. “Sadam ei tahaks aga nii väga sekkuda poliitilistesse vaidlustesse, sest meil on hoopis teised tööülesanded täita.”

Uudisteportaal Uued Uudised kirjutas aga teisipäeval, et pärast skandaalset vahejuhtumit ei tohi Roomassaare sadamas massiimmigratsioonivastaseid allkirju enam koguda. Portaali arvates kogusid Saare maavanem ja Isamaaliit punktivõidu.

„…kas sellest piisab, et võita kogu partii?“ esitab Uutes Uudistes ilmunud sõnumi autor küsimuse ja annab kohe ka vastuse: „Protestid nn pagulaste vastu kasvavad nii Euroopas kui Eestis ja 4. augustil on oodata suurt meeleavaldust Riias.“

Print Friendly, PDF & Email