Linnas võib esineda valgustamata tänavalõike (10)

Ooperipäevade ajal oli linlastel põhjust ka pimedal ajal kodulinnas ringi liikuda. Ühe ooperikülastaja sõnul kujunes tema kodutee pärast reedese etenduse lõppu tõeliseks kannatuste rajaks, sest Tallinna tänaval ei põlenud Ruubi poest kuni Maximani ükski tänavalatern. Samal ajal oli kõnnitee mitmest kohast üles kaevatud. Vähemalt ühel korral oleks ta pimeduses peaaegu kokku põrganud vastutuleva meesterahvaga. Tema üllatuseks särasid aga Hariduse ja Smuuli tänav tuledes.

Kuressaare soojuse juhatuse liige Jaan Mehik soovitas inimestel tänavavalgustusega seotud probleemidega pöörduda otse nende poole.

“Kuna tänavavalgustust rekonstrueeritakse, siis sellised probleemid, et osa valgusteid ei põle, on tingitudki rekonstrueerimistöödest. Kohati on ehitajal vaja ikka midagi välja lülitada,” selgitas Mehik ning lootis, et see pime tänavalõik ei vähendanud inimese ooperielamust.

Planeeritud töödest oli eilseks tehtud ligikaudu 80 protsenti. “Tööd käivad ja suurem osa töödest peaks valmis saama augusti lõpuks. Lõplikult peaks kogu tänavavalgustussüsteem töötama oktoobrikuus,” lisas Mehik.

Print Friendly, PDF & Email