FC Kuressaarele neli poodiumikohta

RONGKÄIGUS: Võistluste alguse rongkäigus paistsid saarlased oma herilasetriibulistes särkides hästi silma.  Foto: Merle Kivi

RONGKÄIGUS: Võistluste alguse rongkäigus paistsid saarlased oma herilasetriibulistes särkides hästi silma.
Foto: Merle Kivi

Kuressaare staadionitel kolme päeva jooksul mängitud noorte rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Saaremaa Cup 2015 võitis FC Kuressaare ühe kuld-, ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit.

2006. aastal sündinud poiste FC Kuressaare Kollane sai 13 punktiga esikoha. Saaremaa JK aameraaS Aste oli 7 punktiga 4., FC Kuressaare Sinine 3 punktiga 5. ja Saaremaa JK aameraaS 0 punktiga 6.

Treener Jan Važinski ütles, et edu tõi eeskätt stabiilsus. “Meiega võrdsel tasemel mängisid FC Elva ja Valgevene Smorgun, aga me tundsime end kodus enesekindlamalt,” märkis treener.

Võidukas võistkonnas mängisid Johann Haamer, Kristofer Leedo, Karl Liiva, Karmo Metsmaa, Tristan Tasa, Jan Nõukas, Rasmus Vahenurm, Mattias Opp, Kristofer Kähari, Risto Tahk ja Ottomar Ots.

2001.–2002. aastal sündinud poiste turniiril võitis 7.-8. koha mängus FC Kuressaare II Saaremaa.

JK aameraaS`i 2:0. 5.-6. koha mängus kaotas FC Kuressaare I Smorgonile 0:3.

2004. aastal sündinud FC Kuressaare I poisid said 5 punktiga 3. ja FC Kuressaare II 1 punktiga 5. koha. 2005. aastal sündinud FC Kuressaare poisid kaotasid 3.-4. koha mängus Kopse Greenile 2:4. 2007. aastal sündinud poiste arvestuses sai FC Kuressaare II 3 punktiga 5. ja FC Kuressaare I 0 punktiga 6. koha.

2001. aastal sündinud neidude 3.-4. koha mängus võitis FC Kuressaare II Smorgoni 1:0, finaalis kaotas FC Kuressaare I LNSK Krestšatikule 0:1.

“Tahtsime saada vähemalt ühe esikoha ja see õnnestus,” rääkis Jan Važinski. “On hea, et selline turniir toimub kodus, kus saame tugevaid mänge ja ei pea selleks mandrile sõitma. Ka lapsevanemad ja sõbrad said siin mängudele kaasa elada.”

Kokkuvõttes jäi Važinski turniiriga rahule, kuigi on asju, mida saab tulevikus paremini teha. “Eeskätt jätab soovida meie väljakute kvaliteet. Aga kui me järgmisel aastal saame kasutada ka uut kunstmuruväljakut ja linnastaadionit, siis tõuseb kindlasti ka võistluste korralduslik tase,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email