Ettevõtja tõi turule kadakase vannisula (4)

SAAREMAINE TOODANG: Erika Salajõe ühes tütar Maria-Andraga Saarte Sahvris uusi vannisulasid müügiks paika sättimas. Tütreke on rõõmus – tema aitas emal sulasid pakkida. Foto: IRINA MÄGI

SAAREMAINE TOODANG: Erika Salajõe ühes tütar Maria-Andraga Saarte Sahvris uusi vannisulasid müügiks paika sättimas. Tütreke on rõõmus – tema aitas emal sulasid pakkida.
Foto: IRINA MÄGI

Pärast mõnda aastat katsetamist ja oma koduste peal proovimist otsustas Kuressaares elav Erika Salajõe luua oma ettevõtte ning tulla turule saaremaiste vannisuladega.

Ta oma kätega valmistatud vannisulad on napid nädalapäevad olnud müügil peale interneti GOSPA-s ning Saarte Sahvris, suvel ka kuursaalis asuvas Suvesahvris. Salajõe OÜ juht ja ainus töötaja Erika Salajõe tõdes, et talle teadaolevalt on ta praegu ainus vannisulade tootja Saaremaal. Tehakse seepe ja kreeme, ent vannivette sulpsatavaid sulasid mitte.

Mingeid alustava ettevõtja toetusi pole ta tootma hakkamisel kasutanud, ka investoreid ei ole tal. Seni on ta oma vahenditest kenasti välja tulnud.

Tagasilööke suve algul Tartu ülikoolis majandusmagistri diplomi kätte saanud Salajõe ettevõtte käivitamisel pole kogenud. Terviseametiga asjade ajamine ning vajalike lubade ja paberite jutti ajamine kulges ladusalt.

Tootmine käib Salajõe koduses köögis ning pisikeste sulade jaoks on omad mustriga vormid. “Paar tundi on nad vormis, misjärel võtan nad sealt välja ning panen kuivama,” kõneles hakkaja naine. Järgmine päev kulub pakendamisele. “Iga sulaga annan mõne hea Saaremaaga seotud mõtte kaasa, iga sulaga on tükike Saaremaad ka kadakamarjana kaasas.”

Esialgu on toodang veel väike. Päeva jooksul teeb ta pea kaks kilo vannisulasid. “See on umbes 20 sajagrammist pakki,” täpsustas ta. Plaan on toodangut kasvatada. Seda ka sortimendi mõttes.

Koostisosade leidmisega pole erilisi raskusi, kõik vajalik on kohalikus kaubandusvõrgus olemas. Eeterlikud õlid tulevad Saarte Sahvrist, muu kraam toidupoest. Koostööd kohalike ettevõtetega peab Salajõe oluliseks. Samuti peab ta oluliseks tervisele tähelepanu pööramist, mistap ta tegelikult selliste koduste ja tervislike sulade tootmist alustaski.

Salajõe vannisula nimega “Kadaka Mari” sobib kõigile, sõltumata east. Kena on sellega teha nii üld- kui ka jala- või käevanni. “Olen avastanud, et ka mehed, kes on seda kasutanud, on sattunud vaimustusse,” naeris Salajõe. Vannisula muudab vanniskäigu erilisemaks ja naha mõnusalt siidiseks.

Eriti meeldivad vannisulad lastele. “Minu oma lapsed ei kujuta jalavanni ilma selleta enam ettegi,” tõdes ta. Erika on katsetamise mõttes jätnud mõnikord sula vannivette panemata, kuid siis on lapsed vannist sootuks keeldunud. “Kui ikka emme tehtud vannisula vees ei ole, siis pole õige jalavann!”

Salajõe vannisulade logo ja pakendi kujundusega tegelesid kohalikud kunstnikud-kujundajad – Ain Vares ja Liina Õun.

Print Friendly, PDF & Email