Sõmeral lasti kassi (25)

Saarte Hääle poole pöördus naisterahvas, kes eelmise nädala lõpus toimetas viga saanud kodutu kassi loomakliinikusse, kus selgus, et kassi pihta on tulistatud.

Sõmera külas elav naisterahvas avastas üheskoos naabriga lillepeenrast kollast värvi nälginud olemisega kassi, kes oma tagumist otsa järele lohistas.

Loomaarsti juures selgus, et kiisu pole mitte pureda saanud, vaid teda on tulistatud.

Teel linna helistas naine ka politseisse ja Lääne-Saare vallavalitsusse, kust talle vastas valla halduse peaspetsialist Maidu Ots.

“Ots küsis, kas ei ole siis ühtegi meesterahvast, kes selle kassi maha lööb,” rääkis kassi aidanud naine. Viimaks jõudnud nad oma vestlusega nii kaugele, et kassi tohterdamise kulud peaks katma ikkagi vald. Kuna kassi reieluu oli kildudeks, tuli ta siiski magama panna.

Vallavalitsuse infotöötaja Merike Lipu ütles Saarte Häälele, et taoline vestlus vallaelaniku ja ametniku vahel leidis aset.

“Maidu Ots on valla halduse peaspetsialist, kelle tööülesanneteks on valla teede ja üldise korrashoiu tagamine,” selgitas Lipu ja lisas, et Otsa poole pöörduti väljaspool tööaega ja mitte tema töövaldkonda puutava küsimusega ning seetõttu ei osanud ta kohe adekvaatselt reageerida ja lahendust leida. “Kahetseme öeldut ja vabandame avalikult kodaniku ees.”

Lipu sõnul ollakse vallavalitsuses teadlikud hooldekodu ümbruses ringi liikuvatest kassidest ja küsimusega tegeletakse.

Püütakse teha järjepidevat teavitustööd ja kodanikele on selgitatud, et oma koduloomade kiibistamine ja võimalusel ka kassi steriliseerimine või kastreerimine on vajalikud.

“Teeme koostööd ka MTÜ Saaremaa lemmikloomade turvakoduga,” lisas Lipu.

Print Friendly, PDF & Email