Riina Piterskihh saab Leisi kooli uueks direktoriks (3)

Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Suve hakul lahkumisavalduse esitanud Reeli Kõivu asemel saab konkursikomisjoni otsusega Leisi keskkooli uueks direktoriks kunagise Kaarma kooli direktor Riina Piterskihh.

“Ei kinnita ega lükka ümber,” ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep eile pärast konkursikomisjoni koosistumist, pidades korrektseks enne uue koolijuhi isiku avalikustamist esmalt teiste konkursist osavõtjate informeerimist.

Arvestades, et Leisi keskkoolis viimaseid nädalaid ametis oleva direktori Reeli Kõivu lahkumisavaldusele järgnes avalikkuse ees koolisisese musta pesu pesemine, oli Ludvik Mõtlepa sõnul uue direktori valikul kõige tähtsam, et uus juht suudaks kollektiivi uuesti ühtseks meeskonnaks liita. “Seda me pidasime praegu kõige olulisemaks ja ma usun, et see peaks kõik toimima,” lausus Mõtlep, kelle sõnul asub uus koolijuht ilmselt ametisse 18. augustist.

Veel hiljuti õpilaste arvu vähesusega seoses gümnaasiumi jätkumise Leisis kahtluse alla seadunud vallavanem ütles, et Leisi keskkoolis jääb gümnaasiumiosa alles. “Ei ole olnud ühtegi arutelu ega otsust, et hakkame kooli kinni panema, vaid läheme praegu täiel määral gümnaasiumiga edasi,” sõnas ta.

Riina Piterskihh ütles, et ta ei ole veel saanud ametlikku teadet konkursi eduka läbimise kohta, mistõttu ta pikemaid kommentaare ennatlikuks.

“Mulle on see suur üllatus ja väga meeldiv kuulda,” lausus ta. Piterskihh möönis, et ta on tõepoolest rahumeelset asjaajamist hindav inimene. “Ma usun, et igas olukorras on võimalik leida konsensus. Mulle meeldib üksteisega arvestamine ja üldse viisakus,” lisas ta.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna osakonna juhataja Raivo Peeters leidis, et tasakaaluka iseloomuga Riina Piterskihh on Leisi koolile hea valik. “Pingeid pole kellelegi vaja, seda enam, et Leisi kool on mu oma kodukool,” rääkis Peeters. “Riinal on just sellised isikuomadused, mida on praegu Leisi koolile edasiminekuks vaja, konflikte lahendab ta pigem heatahtlikult kui käsu korras.”

Narvas sündinud Riina Piterskihh töötas enne kümme aastat tagasi Saaremaale elama asumist vanempedagoogina-emakeeleõpetajana Narva Pähklimäe gümnaasiumis. Aastatel 2006- 2012 juhatas ta kuni sulgemiseni Kaarma põhikooli, viimased kaks aastat töötas aga Kuressaare ametikoolis metoodikuna.

Leisi kooljuhi konkursile laekus viis sooviavaldust, millest kvalifitseerusid kolm. Ühel kandidaadil olid dokumendid esitatud ebakorrektselt ja teisel puudus direktoritöö kogemus.

Lisaks koolijuhile alustab vallas 3. augustist ehitusspetsialistina tööd Üllar Jõgi, Leisi valla mees, kes hiljuti töötas Tallinnas ühes projekteerimisfirmas. Pärsama lasteaia direktori ametisse asus aga mitu aastat sama asutuse direktori kt ülesannetes olnud Ene Kask. Jätkuvalt käivad otsingud Leisi vallasekretäri kohale, sest vastava kvalifikatsiooniga töötajat ei ole lihtne leida.

Print Friendly, PDF & Email