Kütusemüüjad mängivad suvel Saaremaal hinnaga (8)

TANGIB SAAREMAISES KETIS: Saaremaal elava Bernhard Villaku sõnul ei ole kütusehinna kõikumine midagi ebatavalist. “Eks ta hooajaliselt ikka veidi muutub. Ma ei tea, kuidas mujal on, mina tangin alati Saare Kütuses. Mandrile ei satu ma üldse, ei oska sealsete hindadega võrrelda,” rääkis ta. Foto: Irina Mägi

TANGIB SAAREMAISES KETIS: Saaremaal elava Bernhard Villaku sõnul ei ole kütusehinna kõikumine midagi ebatavalist. “Eks ta hooajaliselt ikka veidi muutub. Ma ei tea, kuidas mujal on, mina tangin alati Saare Kütuses. Mandrile ei satu ma üldse, ei oska sealsete hindadega võrrelda,” rääkis ta.
Foto: Irina Mägi

Kuressaare tanklates on hinnad juba mitmendat nädalat mõnevõrra madalamad kui mujal Eestis. Tihtipeale hind nädala alguses tõuseb ja langeb nädalavahetuse aegu.

Kui eelmisel nädalal langetasid suuremad kütusemüüjad kahe sendi võrra hinda, tuues välja, et automaatjaamades üle Eesti langes bensiin 95 hind 1.189 euroni, siis Saaremaal langes selle uudise järgselt hind 1,119 euroni.

Neste AS jaemüügijuht Kristi Pari sõnul on põhjuseks konkurents, millest tulenevalt võivad hinnad Neste ketis jaamade lõikes erineda.

“Põhjuseks on tavalisest teravam konkurents neis jaamades ja piirkondades. Kuressaare on praegu üks sellistest piirkondadest. Jälgime iga päev aktiivselt konkurentide hindu ja reageerime vajadusel operatiivselt, sõltumata nädalapäevast.”

AS Olerex juhatuse liige Alan Vaht ütles, et Eestis on ka teisi selliseid piirkondi, kus bensiinihinnad on madalamad kui mujal Eestis. Lisaks Saaremaale on sellised konkurentsitihedad piirkonnad tema sõnul ka viimasel ajal Pärnus ja Tartus ning ka Rakvere-Sillamäe kant.

“Minul konkurentide sellisele tegevusele loogilist seletust ei ole ja ma ei oska vastata, mis on selle mängu mõte,” ütles Vaht, pidades sellist tõstmist ja langetamist ka omamoodi kliendi petmiseks.

AS Saare Kütuse juhataja Margus Hiet ütles, et hinna langetamise ja tõstmise loogikast ei ole ka nemad aru saanud, aga maailmas on igal pool nii, et väikesed küpsetatakse ära ja siis jagatakse omavahel turgu edasi.

“Ega kellelegi ei meeldi mingid väikesed, kes segavad,” arvas ta ja lisas, et tegelikult on Neste varasematel aastatel ka jaanipäeva paiku üritanud Saaremaal hinnaga mängida.

“See on ju teada, et siinsetel ettevõtetel on suvel teenimise aeg ja kui sa praegu ei teeni, on talvel raskem, ole sa siis mistahes firma,” ütles Hiet ja märkis, et klient on hinnaga mängimise hästi ära tabanud. “Meie hoiame igatahes samasid hindasid, mis teised, ja tore, kui klient võidab!”

Print Friendly, PDF & Email