200 saarlast proovis seriaalis rolli saada (3)

KAS SAAB ROLLI? Üks pisemaid seriaalihuvilisi laupäeval oli kolme ja poole aastane Anette Lääne-Saare vallast, kes tuli castingule koos kaksikõe Isabeliga. Piigasid saatis ema Piia, kes ise seriaalinäitleja rollist huvitatud ei olnud. Foto: Anni Viskus

KAS SAAB ROLLI? Üks pisemaid seriaalihuvilisi laupäeval oli kolme ja poole aastane Anette Lääne-Saare vallast, kes tuli castingule koos kaksikõe Isabeliga. Piigasid saatis ema Piia, kes ise seriaalinäitleja rollist huvitatud ei olnud.
Foto: Anni Viskus

Laupäeval toimus SPA-hotell Meri konverentsisaalis uue krimiseriaali “Varjudemaa” kõrvalosatäitjate casting. Kohale tuli pea 200 inimest, mis oli seriaali võttemeeskonna sõnul palju rohkem, kui nad eeldanud olid.

Casting läks korraldajate sõnul väga hästi, kuigi ajagraafiku kinnipidamisest ei tulnud lõpuks mitte midagi välja. Tööpäev venis lausa üheksatunniseks ning viimaste kandidaatidega lõpetati alles õhtul. Paljud ei jõudnud oma järjekorda ära oodata – kes ruttas bussile, kes ooperisse.

Kandidaatide oskusi vaatasid üle režissöör Ergo Kuld, tegevprodutsent Harry Kõrvits, tegevprodutsendi abi Egle Peek ja kunstnik Margit Kõrvits.

Andekad saarlased

“Casting läks suurepäraselt ja üllatas meid väga anderohke osavõtuga. Sellest ka ajaline möödapanek, sest mõne andekus oli paari sekundiga selge, mõnda tuli jällegi pikemalt lasta ennast välja mängida,” kirjeldas Harry Kõrvits.

Kui paljud kohaletulnuist endale kindlasti rolli saavad, tegijad hetkel veel öelda ei oska. Samas kinnitab Margit Kõrvits, et tõenäosus, et enamus kohaletulnutest saavad endale mõne rolli, on väga suur. Kas siis mõne kõrvalosatäitjana või massistseenis.

Üheks seriaali pürgijaks oli Leisist pärit Olev Sten Erik Jõgi, kes oli hoolimata pikast ooteajast siiski optimistlik. “Emotsionaalselt oli see väga virgutav ja argipäeva positiivseks muutev sündmus, seda tänu vahvatele inimestele!”

Lisaks paljudele, kes jäid võttemeeskonnale silma potentsiaalsete kandidaatidena, oli kahjuks ka neid, kes kadalippu ei läbinud. Põhjusi oli mitmeid, näiteks hakati esitama mitte oma mõtteid ja tundeid, vaid kätteõpitud nippe. See aga on võlts ja igav.

Igale kandidaadile kulus keskmiselt 5–10 minutit. Inimesed kutsuti sisse, küsiti risti-rästi küsimusi, et mõte tööle hakkaks ja pikast ootamisest tekkinud loiust olemisest üle saada. Seejärel anti igale inimesele olukord või ülesanne, mis tuli Harry Kõrvitsa kaasabil läbi mängida.

Pandi proovile

“Asetasime inimesed konfliktsituatsioonidesse eesmärgiga kuhugi oma mänguga jõuda ja kedagi veenda,” selgitas toimunut Harry Kõrvits. Selle kõigega kontrolliti inimeste originaalsust, orgaanikat ja võimekust enda mõtteid ja tundeid väljendada sõnades.

Kuigi põhirollid teevad ära profesionaalsed näitlejad, näiteks üheks peaosatäitjaks on Karin Rask, siis ei tähenda see absoluutselt seda, et teiste oluliste kõrvalosatäitjatega ei saa hakkama inimesed nn. tänavalt. Kohaletulnutest olid ülekaalus noorukid ja lapsed. Kõrvits arvas põhjuseks selle, et on ju koolivaheaeg ja kogu filmitegemise protsess on laste jaoks põnev.

Samas kutsuvad filmitegijad end üles andma ka vanematel ja keskealistel naistel ja meestel, kes räägiksid puhast saare murret.


 

VARJUDEMAA

Uus seriaal räägib sellest, kuidas peategelane pärast oma isa surmateate saamist hakkab kahtlustama, et surm ei olnud loomulik ning otsustab asja omal käel uurima hakata. Samas palusid filmitegijad, et filmi ei võetaks tõena. “Kõik filmis on väljamõeldud,” rõhutasid nad. Filmivõtted algavad 3. augustil. Millal täpselt seriaal vaatajate ette jõuab, pole seni teada.

Print Friendly, PDF & Email