Tormivarjus Vene laev ajas saarlased ärevaks (18)

Tormivarjus Vene laev ajas saarlased ärevaks

OHELIKUS: Merkuriy veab RVK 2163-d enda järel mitmesaja meetri pikkuse trossi abil. Kaart: marinetraffic.com

Eile pärastlõunal helistas toimetusse naisterahvas Veerelt, kes teatas, et sadamas on selgelt näha Vene sõjalaev koos puksiiriga.

“Laev seisab Veere sadamast nii umbes kolme miili kaugusel. Me kõik oleme siin ärevuses,” ütles ta. “Väidetavalt olevat tulnud tormivarju. Kuid kus see torm siin on? Seda pole ollagi, tuul puhub maksimaalselt 12 meetrit sekundis, sellisele laevale ei teeks see mitte midagi.”

Naisterahvas lisas, et kui läheneti Vene alusele, et pardal olevate inimestega vestelda, siis varjus meeskond miskipärast kibekähku laeva sisemusse.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaja Grak ütles Saarte Häälele, et pühapäeva õhtul saabus Vene Föderatsiooni lipu all sõitev laev meie rannavetesse tormivarju. “Ei midagi traagilist,” kinnitas ta.

Kaja Graki sõnul vajadust aluste kontrollimiseks ei olnud, sest puksiir ja mereväelaev küsisid luba territoriaalmerre sisenemiseks, et jääda tormivarju. “Sisenemiseks anti luba ja täna jätkasid nad teekonda. See on tavaline, et kui kuskil, ükskõik millisel merel, torm laevadele ohtu kujutab, siis minnakse tormivarju,” täpsustas ta.

Saarte Häälele teadaolevalt olid Tagalahes tormivarjus puksiir Merkuriy ja Vene Föderatsiooni sõjalaevastiku alus RVK 2163.

Viimane on alles tänavu kevadel Nižni Novgorodi oblastis Bori linnas asuvas laevatehases ZNT Yard (Завод Нижегородский Теплоход) valminud alus, millel peal barokamber tuukrite teenindamiseks kuni 60-meetrises sügavuses.


 

Tormivarjus Vene laev ajas saarlased ärevaks_01Tormivarjus Vene laev ajas saarlased ärevaks_02

Print Friendly, PDF & Email