Suvised teetööd on jõudmas lõpusirgele (3)

teetööd saaremaal 2013Selle aasta Saare maakonna suurimad tee-ehitusobjektid Muhu saarel said tähtajaks sisuliselt valmis ja liiklus neil kahel lõigul on taas avatud.

Käesoleval ja ka järgmise nädala alguses toimub aga mitmete teelõikude ülepindamine Saare- ja Muhumaal. Töötsoonis on liiklus häiritud ja kiirus piiratud 30 kilomeetrini tunnis.

Teisipäeval tutvus tehniline komisjon Muhus Liival oleva 960 meetri pikkuse rekonstrueeritud teelõiguga. Komisjon avastas aga mitmeid puudusi, mille likvideerimiseks anti kaks nädalat aega. Parandamist vajavad teepeenrad, korrastamist haljasalad ja lisaks soovitati külvata muru.

Aprillis alanud tööde käigus, mida teostas Nurme teedeehitus OÜ, muudeti liikluskorraldus Liival tunduvalt ohutumaks. Tekkisid lisarajad mahapööreteks ja ohutussaar restorani ette.

Eilseks lõpetati ka Väinatammi ülekatte tööd. Olemasolev teekate tasandati ja kaeti uue kihiga tammi Saaremaa- poolsest otsast kuni Piiri kurvini. Uus kate sai ka uue teekattemärgistuse. Eile võis tammil taas sõita 90kilomeetrise tunnikiirusega.

Sel ja ka järgmisel nädalal viiakse aga maakonna teedel läbi pindamistöid kokku kümnel lõigul. Maksma läheb see 475 000 eurot. Osa töid teostab lepingu alusel AS Eesti Teed. Pindamise hanke võitis aga mandri firma OÜ Üle. Tööde maht oli 45,8 kilomeetrit. Umbes sama palju teeb lepingu järgi töid ka Eesti Teed.

Maanteeameti Kuressaare esinduse juhtivinsener Toomas Magus selgitas, et pindamistööde tegemiseks sobib vaid ajavahemik maist juulini. „Juuli on tegelikult parim kuu pindamiseks. August võib olla juba vihmane ja külm,“ selgitas ta. Kui järgneb kehv sügis, ei pruugi pindamine tema sõnul “ära istuda” ja formeeruda. Kattele mõjub eriti hästi üks tugev kuumalaine, mis asjad paika sätib.

Eile teostati töid Tõlluste ja Kangruselja vahel. Täna pinnatakse lõiku Käesla- Karala- Loona. Edasi suundutakse Mustjala- Kihelkonna- Tehumardi teele. Reedel pinnatakse Laadjala-Karja ning Võlupe-Pärsama teed. Esmaspäeval- teisipäeval peaks pindamine olema kõikjal lõpetatud.

Eilseks olid juba lõpetatud Saikla-Tumala, Viira- Nõmmküla, Hellamaa-Nõmmküla ja Kuressaare-Püha-Masa lõigud.

Magusa kinnitusel võib liiklust pinnataval lõigul piirata 30 kilomeetrini tunnis vaid kolmeks päevaks. „Puhkajaid on meil hetkel palju liikvel. Seega püüame liiklust võimalikult vähe segada,“ lubas ta.

Pindamistööde kvaliteediga jäi Magus rahule. „Võib-olla mõned mahasõidud vajavad täiendamist,“ leidis ta. Sõltuvalt liikluse intensiivsusest peaks pinnatud teekate vastu pidama kaheksa kuni kümme aastat.

AS Eesti Teed teejoonimismasinad olid eile juba Saaremaal kohal. Lähiajal alustavad nad pinnatud teelõikude märgistamisega.

Print Friendly, PDF & Email