The Werg läheb Positivusele vastu suurte ootustega

ÜHISEID HUVID: Lisaks muusikategemisele käivad bändiliikmed aktiivselt üheskoos disc-golfi mängimas. Vasakult Indrek Viires, Sander Sepp ning Jüri Põld. Foto: Raul Vinni

ÜHISEID HUVID: Lisaks muusikategemisele käivad bändiliikmed aktiivselt üheskoos disc-golfi mängimas. Vasakult Indrek Viires, Sander Sepp ning Jüri Põld. Foto: Raul Vinni

Sel nädalavahetusel võtab Saaremaalt pärit noortebänd The Werg suuna Läti poole, et pühapäeval üles astuda Baltimaade ühel suurimal muusikafestivalil Positivus.

Läinud aasta üleriigilisel konkursil Noortebänd 2014 pälviti ootamatu ning spontaanne auhind I Love You Records’i mänedžeri Dace Volfa poolt, mis võimaldabki bändimeestel üles astuda suure hulga publiku ees Salacgrivas.

Festivalile minnakse suurte ootustega. Bändi liikmed loodavad, et ehk sealne esinemine kujuneb nende jaoks hüppelauaks millekski suuremaks. “Saime ühe võimaluse juurde – esialgse ühe esinemise asemel astume festivalil üles hoopis kaks korda, pühapäeva hommikul ja õhtul erinevatel lavadel,” rääkis bändi kitarrist Jüri Põld.

Lepingu lootus

Proove on tehtud kõvasti. Esitamisele tuleb viis- kuus instrumentaalmuusikapala, kõik muide omalooming. Lavaaega on bändile antud mõlemal korral 40 minutit. Oma žanri selgitades hakkasid poisid naerma ja leidsid, et nad peaksid oma muusikastiilile lihtsalt uue ja lühema nime välja mõtlema, sest pikk nimi on lohisev ja inimestele mitte meelde jääv. Nimelt liigitasid nad oma loomingu instrumentaal-eksperimentaal- post rock-iks.

Poiste mõtetes mõlgub ka lootus saada plaadileping Läti plaadifirmaga I Love You Records, kelle laval ka üles astutakse. “Heade juhuste ja olukordade kokkulangemisel võib juhtuda, et saame ka plaadilepingu. See aga eeldab bändiliikmetelt veelgi suuremat töötahet ja pühendumist ning raha leidmist muusika salvestamiseks,” selgitas bändi trummar Lauri Põld. Lisaks mainisid poisid, et plaadifirmal endal on samuti huvi laval üles astuvate bändidega püsivat koostööd arendada, mitte pakkuda vaid ühekordset esinemisvõimalust.

Positivuse lavade suurus ei pruugi küll oluliselt erineda bändi eelnevatest ülesastumistest, kuid tugevama kontrasti tekitab hoopis rahvahulk, kelle ees esinetakse. See on aga seekord mitmeid kordi suurem ning rahvusvahelisem.

Hirmu ei tunne

“Rahvamassi pärast hirmu küll ei ole. Ei ole vahet, kas on kaks või kaks tuhat,” leiab Jüri Põld. Lisaks arvavad noored, et festivalipublik on tunduvalt mitmekülgsem, muusikateadlikum. “Sellest tuleb üks mõnus esinemine!” võttis emotsioonid kokku bassimees Indrek Viires.

“Õnneks meie suvi ei lõpe Positivusega,” lisas kitarrist Sander Sepp. Nädal aega hiljem esinetakse Intsikurmu festivalil Põlvamaal, mis on poiste sõnul üks Eesti lahedamaid muusikafestivale. Lisaks on saadud esinemiskutse augusti lõpuks ka Islandile, kus astutakse üles Reykjavik Cultural Festivalil. Islandile jõudmiseks oleks vaja sponsorite abi.

Täna musitseerib saarlaste The Werg Tallinnas Red Emperor baaris kell 22:30. Positivuse lavalauad on bändi päralt pühapäeval kell 12:45 I Love You Stage’l ning 16:00 Tallinn Music Week Tent’is. Bändi kuuluvad Sander Sepp (kitarr), Indrek Viires (basskitarr), Jüri Põld (kitarr) ning Lauri Põld (trummid).

Print Friendly, PDF & Email