Lossihoovis püstitatakse ooperimaja

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Kaheksandad Saaremaa ooperipäevad, mis kestavad 20.-26. juulini, on ukse ees. Sellest annab tunnistust ka lossihoovis kerkiv ooperimaja.

Ooperimaja ehitab riigihanke korras valitud ettevõte Kataja Event, mis tegeleb ürituste korraldamiseks mõeldud konstruktsioonide rentimise ja müügiga. “Eks see ole nii neile kui ka meile suur väljakutse ja paras närvikõdi, aga kõik pingutavad ja loodame, et tulemus saab publikule hea,” ütles Saarte Häälele Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav.

Ooperimaja mahutab sel aastal 2100 inimest. Eelnevatel aastatel on sinna mahtunud üle 1900 külalise. Lisaks ulatub ooperimaja lossihoovi vallideni. Aav selgitas, et vallidele pääseb iseenesest ülemiste ridade taga olevate uste kaudu, kuid kuna müüripealsed ei ole käsipuudega piiratud, võib seal pimedas mõnevõrra ohtlik olla. “Teeme maja valmis ja vaatame siis, kuidas publiku mugavus versus turvalisus toimima hakkab,” lisas Aav.

Ooperipäevade peakülaline Teatro di Milano saabub otselennuga Milanost Kuressaarde esmaspäeval. Tulevase aasta peakülaline tehakse teatavaks 21. juulil Arensburgi hotelli välilaval. Siis kirjutatakse kohale tulnud uue külalisteatri juhtidega alla ka koostööleping.

Print Friendly, PDF & Email