Lihatööstuse päikesepark on Eestis üks suuremaid (4)

TOODAVAD: Saaremaa lihatööstuse juures asuval muruplatsil on korralik paneelide armee, mis aitab päikeselt vajaliku energia kätte saada. Foto: Irina Mägi

TOODAVAD: Saaremaa lihatööstuse juures asuval muruplatsil on korralik paneelide armee, mis aitab päikeselt vajaliku energia kätte saada. Foto: Irina Mägi

Saaremaa Lihatööstusel parasjagu käsil oleva suure investeeringu üks osadest on valmis – enam kui tuhat päikesepaneeli on paigas ning toodavad energiat.

“Oma rohkem kui tuhande paneeliga peaks see tõesti olema üks suuremaid Eestis,” ütles Saaremaa lihatööstuse juhatuse esimees Kristjan Leedo. Püsti pani päikesepargi pealinna firma Energiapartner OÜ.

Park on lihatööstuse juures ära jagatud n-ö kahte ossa – katustel ca 350, ülejäänud on üles rivistatud kohe tööstuse külje all suurele murulapile, kuhu päike hästi peale paistab.

Leedo sõnutsi parki ilmselt veelgi suuremaks kasvatada ei anna, kuna paneele sinna lihtsalt rohkem ei mahu.

Päikesepaneelide park sai valmis mai lõpul, mil see kohe ka tootma hakkas. Kogu tööstuses vaja minevat elektrienergiat päikeselt siiski kätte ei saa ja kahtlemata tuleb börsilt elektrienergiat juurde osta.

“Meie elektritarbimise juures, ma arvan, toodab ta umbes seitsmendiku energiast,” rääkis lihatööstuse juhatuse esimees.

Ühtlasi investeerib tööstus parasjagu jahutus- ja külmasüsteemide väljatöötamisse ja konstrueerimisse, masinatesse ja seadmetesse. Projekt peab täiskujul valmis olema 31. augustiks.

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et projekti kogumaksumus on 3 008 400 eurot, millest 752 100 eurot annab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Kristjan Leedo sõnul on investeering aga tööstuse jaoks ühtekokku 3,5 miljoni euro kanti.

Print Friendly, PDF & Email