Albert Uustulndi kuju jõuab peagi kodusaarele

Möödunud aastal alustas skulptor Hannes Starkopf kirjaniku ja helilooja Albert Uustulndi pronksist mälestusmärgi tegemist ja tänaseks päevaks on kuju peaaegu valmis. Augusti alguseks plaanitakse tuua mälestusmärk Saaremaale, et siin anda talle viimane lihv ning erinevad osad lõplikult kokku monteerida.

Mälestusmärk kaalub üle 250kg, kõrgus on 2,20 meetrit ning materjaliks pronks, grantiit ja klaas. Need kolm materjali on väga omapärane kooslus ning lõpptulemust ootab skulptor oma sõnul isegi.

Praegu on kuju viimistlemisjärgus, see vajab veel lihvimist ning harjamist. “Alguses oli pronksivalamisega ka tükk tegemist, sest kuna kuju faktuur oli krobeline, oli sellega tükk pusimist,” rääkis Starkopf raadio Kadi saatele Keskpäev.

Skulptori sõnul on iga kuju tegemine keeruline ning ainulaadne protsess. “Aastatega tulevad küll kogemused, aga kas selle mälestusmärgi tegemine oli nüüd lihtsam, raskem või keerulisem, seda ma öelda ei oska. Kõik on alati keeruline, isegi kui väikest asja teed. Ikka pead mõtlema, kuidas teha, alustades ideest kuni teostuseni välja,” selgitas Starkopf.

Albert Uustulndi mälestusmärk avatakse Kuressaare lossi lähedal tänavu 9. novembril Uustulndi 90. sünniaastapäeval.

Print Friendly, PDF & Email