Trepikonkursi võitis “Pikk laud” (1)

SCC_kunstVäikelaevaehituse kompetentsikeskuse kunstihanke võitis Merike Estna kavand “Pikk laud”, mis koosneb 15 ilmastikukindla akrüülmaalinguga kaetud betoonmoodulist.

Töö kontseptsioon näeb ette, et kui aja jooksul tekib maalingule kerge kulumine või kui maalingule lisandub graffiti, ei riku see kunstiteost, vastupidi, see muutub teose osaks.

Konkursile laekus kokku 13 tööd. Žürii esimehe Mart Kalmu sõnul eristusid Merike Estna tööd oma värvilisusega, tajudes asukohta monokroomse arhitektuuri foonil ning töö põhielemendiks olev maaling seostub mereteemaga hästi.Töö tellija hinnangul oli võidutöö valiku juures määravaks professionaalsete kunstnike arvamus.

Konkursil teise koha saanud kavandi autor oli samuti Estna ja kolmanda koha töö loojateks Arvo Pärenson, Triin Jugapuu, Pille Soonmann ja Elina Vigand.

Kõikide võistlustöödega on võimalik tutvuda TTÜ Kuressaare kolledžis kuni septembrikuu lõpuni.

Žüriisse kuulusid Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, hoone arhitekt Kalle Komissarov, väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikainen, Eesti kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu esindaja Tiina Käesel ning Tiiu Rebane ja Kristiina Hansen, kes esindasid Eesti kunstnike liitu.

Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse turundusjuht Jaanis Prii sõnul sõlmitakse võitjaga leping, millega kaasneb töö teostamiseks 20 000 eurot. Aega selleks on 50 päeva. Seega peaks kooli alguseks kõik valmis olema.

Print Friendly, PDF & Email