Enim lähevad kaduma rattad

Kuressaare politseijaoskonnas ootavad omanikku viis jalgratast, veresuhkru määraja ning musta värvi reisikohver.

Kuressaare politseijaoskonna leidudega tegelev ametnik Külli Vahter sõnas, et politseijaoskonnas võetakse leidudena kõige rohkem arvele jalgrattaid. Sagedased on juhtumid, kus lukustamata ratas on jäetud kuskile lihtsalt maha ja kui selle omanikku ei suudeta kohapeal tuvastada, tuuakse ratas lihtsalt jaoskonda hoiule. “Kahjuks jäävad paljud rattad lattu päris pikaks ajaks, kuigi neil on omanik olemas,” märkis Vahter. Seetõttu kutsub ta inimesi aktiivsemalt politseiga suhtlema.Juhul, kui kadunud ese ei ole veel politsei poolt leitud, peaks omanik ka hiljem politsei kodulehelt leitud esemete andmebaasist asja lähemalt uurima, sest võib juhtuda, et varastatud või kaotatud ratas leitakse teatest oluliselt hiljem või hoopis teisest piirkonnast.

Külli Vahter soovitab ebameeldivuste vältimiseks oma ratas alati lukustada, ka siis, kui see seisab oma maja trepikojas või väga lühikest aega kaupluse ukse ees.

Peale leiu vormistamist jäävad esemed aastaks ajaks politseilattu hoiule. Juhul, kui omanikud endast selle aja jooksul märku ei anna, antakse esemed üle kohaliku omavalitsuse valdusse.

Print Friendly, PDF & Email