15 000 külalist tõid kaasa pikad praamijärjekorrad (11)

KUI PIKK ON PIKK? Mitmetunnised järjekorrad tekitasid parajalt vastukaja ka sotsiaalmeedias, kus tekkis arutelu näiteks selle üle, kas varem on üldse nii pikki järjekordi olnud. Suur osa arvajatest olid aga  siiski varem ise oodanud või näinud veelgi pikemaid praamisabasid. Foto: Irina Mägi

KUI PIKK ON PIKK? Mitmetunnised järjekorrad tekitasid parajalt vastukaja ka sotsiaalmeedias, kus tekkis arutelu näiteks selle üle, kas varem on üldse nii pikki järjekordi olnud. Suur osa arvajatest olid aga siiski varem ise oodanud või näinud veelgi pikemaid praamisabasid. Foto: Irina Mägi

Möödunud nädalavahetusel toimunud üritused meelitasid Saaremaale üle 15 000 inimese, mistõttu tekkisid reedel Virtsus ja pühapäeval Kuivastus kolme kuni viie kilomeetri pikkused praamisabad.

OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles Saarte Häälele, et laevaliikluses oli Kuivastu-Virtsu liinil selle suve tippnädalavahetus, mida ennustas ka üheaegselt toimuvate suvesündmuste rohkus ja mastaapsus. “See on tavapärane, et igal suvel lööb ühel-kahel nädalavahetusel järjekorra 3-5 tunni pikkuseks,» märkis Hiiuväin ja lisas: «Me räägime sel juhul mõnest tunnist, enamasti on see pühapäeva pärastlõuna Kuivastust.”

Ajavahemikul 10.07–12.07 veeti Kuivastu-Virtsu liinil edasi-tagasi kokku 12 162 sõidukit. Seda on 17% rohkem kui mullu samal nädalavahetusel ja 9% rohkem kui eelneval nädalavahetusel, sõnas Hiiuväin. “Reisijaid veeti samal ajavahemikul parvlaevadega kokku 37 451, mullu samal nädalavahetusel sõitis praamidega 30 999 inimest,” lisas Hiiuväin.

Väinamere Liinide teenindusjuht selgitas, et kuni 2500 sõidukit suudetakse vedada üle ilma pikema ootejärjekorrata. Pühapäeval veeti Kuivastu-Virtsu suunal üle aga 2903 sõidukit. Järjekord hakkas tekkima peale kella kümmet ja kella kolmeks oli autode rivi pikkuseks umbes 3 km. Tipptund oli Kuivastus kella viie ja seitsme vahel õhtul, mil autode rivi venis 5 km pikkuseks. Viimased reisijad veeti üle väina öösel kell üks. “Maksimaalne ooteaeg oli kuni viis tundi tippajal ja Virtsu pool oli reede õhtul ooteaeg kuni kolm tundi,” lisas Hiiuväin.

“Vedaja oli suve tippnädalavahetuseks Saaremaal hästi valmistunud, sadamates töötas suur meeskond, kes suunas sõidukeid ja tagas sujuva liikluse, mingeid vahejuhtumeid seetõttu ei tekkinud,” märkis Hiiuväin. Liini teenindasid kolm laeva, Muhumaa, Ionas ja Regula sõitsid Hiiuväina sõnul täisvõimsusel. Vabagraafikul sõitis mõnda aega Ionas. Sõidugraafikutesse oli taotletud ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist lisareisid. Lisaks toimus veel jooksvalt täiendavaid reise hilisõhtul nii Virtsu kui ka Kuivastu poolt, vahendas Hiiuväin.

Nädalavahetusel toimusid Saaremaal 14. Eestimaa suvemängud, Saaremaa Rannapidu, Kuressaare Lossi Päevad, Saaremaa kaluritepäev, ratsutamise takistussõidu võistlus, Saarte Avatud Aiad, vanamootorrataste näitus ja palju muudki.

Print Friendly, PDF & Email