Heli Läätse pulmakleidi lugu

PULMAVALSS: Heli ja Peeter pulmlavalsil.  Pildil on näha nüüd muuseumisse jõudnud kleit. Foto: erakogu

PULMAVALSS: Heli ja Peeter pulmlavalsil.
Pildil on näha nüüd
muuseumisse jõudnud kleit. Foto: erakogu

Eesti Rahva Muuseum sai veebruaris oma kogudesse 12 kleiti, millest erilist tähelepanu äratas üks väga hästi ja ilusti kokku pakitud pitskleit, mis sai endale numbri A 1023:1/1-4. Saarte Hääl avaldab kokkuvõtte Eesti Rahva muuseumi teaduri Terje Anepaio blogis avaldatud loost selle kauni Saaremaaga seotud kleidi kohta.

Mitu põlvkonda teab suurepärast muusikutepaari, mitmekülgset dirigenti Peeter Sauli ja saarlannast lauljannat Heli Läätse, kel oli eriliselt heliseva tämbriga lauluhääl. Heli oli tänapäeva mõistes tõeline superstaar, kelle laule võis raadiost igapäevaselt kuulda vähemalt kolme aastakümne jooksul.

Ta ei esinenud ainult kuuendikul kogu planeedist ehk Nõukogude Liidus, vaid ka teistes sotsialismileeri maades ja teisel pool raudset eesriiet, kapitalistlikus lääneski. Vaimustunud austajad tõid talle sületäite kaupa lilli.

Tänaseks ei ole Peetrit enam meie seas ja Heli andis valiku muusikutepere esinemisrõivastust ERMi hoiule. Iga eset saadavad pikemad või lühemad värvikad meenutused ja kommentaarid.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email