Viidumäel tehakse korda Allikasoo matkarada (1)

LAGUNENUD LAUDTEE: Allikasoo matkaraja praegune seis on nutune.  Foto: Klotoid

LAGUNENUD LAUDTEE: Allikasoo matkaraja praegune seis on nutune.
Foto: Klotoid

Saaremaa kõrgeimas ja vanimas osas asuva Viidumäe looduskaitseala Allikasoo matkarada rekonstrueeritakse tulevaks suveks.

Projekti tellija, Eesti Loodushoiu Keskuse projektijuht Mart Thalfeldt avaldas lootust, et töödega saab juba sellel sügisel alustada. Praegu on projekt ametkondades kooskõlastamisel.

“Arvan, et see võiks olla järgmise aasta suveks tehtud. Kevadel on seal piiranguajad lindude pärast, aga püüame teha kõik, et rada ikkagi suveks valmis saaks,” rääkis ta.

Matkarajal tehakse korda trepiastmed, laudtee, kaitsepiire ja platvorm. Lisaks paigaldatakse rajale istepinke ja infotulpasid.

Viidumäe looduskaitseala on Saare maakonna üks tähtsamaid turismiobjekte ja suure osa külastajaist moodustavad välisturistid. “Viidumäe looduskaitsealal on oluline turistidele pakutava informatsiooni kvaliteet, turistide teenindamise tase ja looduskaitseala ilme Saare maakonna ja ka Eesti maine turismiturul,” öeldakse Saaremaa firmas Klotoid valminud Allikasoo õpperaja rekonstrueerimise projekti seletuskirjas.

Rekonstrueerimistöid teostatakse Euroopa Liidu LIFE+ programmi ja KIKi toel projekti Springday raames koostöös Keskkonnaameti ja RMKga.

Lääne-Saare vallas asuv Viidumäe kõrgustik on Saaremaa kõrgeim ja vanim osa, mis hakkas veest kerkima umbes 10 500 aastat tagasi ja ulatub praegu kuni 58 m üle merepinna.

Looduskaitseala loodi 1957. aastal ja Allikasoo matkarada 1980. aastal. Viimane kord kohendati matkarada paarkümmend aastat tagasi.

Print Friendly, PDF & Email