Metsa kasvanud Kaavi tuletorn asendatakse uuega

Kaavi tuletorni jalamist 20 meetri kõrgusel asuv tuli peaks nähtav olema 6 meremiili, kuid tänaseks on kaldast eemal asuva torni ette jäävad puud kasvanud nii suureks, et kipuvad meremärgi tööd segama. Seega uurib veeteede amet võimalusi uue torni ehitamiseks.

“Hetkel on käimas eeltööd. Veeteede amet otsib sobivat kohta uuele tornile ja on tellinud ehitusgeoloogilise uuringu,” ütles ameti kommunikatsiooniosakonna vanemspetsialist Katriin Pellä. Tema sõnul saab uue tuletorni täpsetest tehnilistest parameetritest– kõrgus ja võimalikud vaateplatvormid– rääkida pärast täpse asukoha selgumist ning maaeralduse taotlemist.

“Alles siis on võimalik alustada ehitise projekteerimisega,” selgitas vanemspetsialist. Mingit eelarvet Kaavi torni suhtes seni veel tehtud ei ole.

Kui aga Kaavil siiski ehituseks läheb, on tegu ajaloolise sündmusega, sest viimase uue tuletornina valmis Eestis Tallinnamadala tuletorn aastal 1970.

Saare maakonnas rekonstrueeriti Karala tulepaak 2014. aastal. Viimased Saaremaa tuletornide ümberehitused olid aga Sõrve tuletorn 2014 aastal ning 2012. aastal Sääretüki ja Anseküla sihi ülemine tuletorn, mis tehti samuti kõrgeks kasvanud metsa tõttu 8 meetrit kõrgemaks.

Sõrve poolsaare kagurannikul olev Kaavi tuletorn on mõeldud orienteerumiseks Liivi lahel liikuvatele alustele. Eesti Tuletorni Seltsi kodulehe andmetel ehitati kivikbetoonist neljatahuline tüvipüramiidikujuline 15-meetrine tuletorn 1954. aastal tol ajal levinud tüüpprojekti järgi. 1994. aastal tehti tuletornis remont ja 1996. aastal varustati see firma EKTA ringsektoriga valgusseadmetega.

Print Friendly, PDF & Email