Torgu kompab võimalusi tuletorni avamiseks Säärel

Torgu vallavanem Tiit Põld saatis Veeteede ametile eelmise nädala lõpus kirja, milles uuris võimalusi Sääre külas asuva Sõrve tuletorni avamiseks külastajatele. 1960. aastal valminud betoonist torn on 52 meetrit kõrge.

Põld põhjendas kirja saatmist sellega, et kui viis aastat tagasi toimus rahvakoosolek valla arengukava koostamiseks, juhtisid mitmed koosolijad tähelepanu Säärel oleva kahekordse majaka personalielamu kehvale seisukorrale. Samuti sooviti siis tuletorni avamist külastajatele.

“Kes on seal viimasel ajal käinud, on ilmset märganud, et see suur majakolakas koos mitmete teiste hoonetega on muutunud väga korrektseks ja igati toimivaks külastuskeskuseks,” märkis vallavanem ja lisas, et nüüd tuleks täita ka teine pool sellesse arengukavasse kirjutatust. “Sest tuletorni omanik on muutunud tunduvalt läbirääkimisaltimaks,” kinnitas ta.

Juba järgmisel aastal peaks valla territooriumile lisanduma veel üks turismimagnet. Kuna Kaavi külas olev tuletorn jäi puude taha, projekteeris Veeteede amet selle asemele uue moodsa, avatud platvormiga torni. See valmib eelduste kohaselt juba järgmisel aastal. Kahjuks jääb see vallavanema sõnul vanast tornist, mille juurest läheb läbi korralik mustkattega tee, tükk maad eemale.

Juba veebruaris Veeteede ametile Ruhnu tuletorni avamiseks taotluse esitanud Ruhnu vallavanem Jaan Urvet nentis eile, et kuigi tema plaan oli torn külastajatele avada jaanipäevaks, antakse objekt vallale üle kõige varem järgmise aasta märtsis. “See suvi läks kahjuks niiviisi. Järgmine suvi on aga tuletorn avatud,“ lubas Urvet.

Print Friendly, PDF & Email