Suve populaarsemad tooted on blender ja külmkapp

PURUSTAB KA JÄÄD: Rando Metsamaa näitas lähemalt ühte kallimat blenderit,  Stollarit. Foto: Raul Vinni

PURUSTAB KA JÄÄD: Rando Metsamaa näitas lähemalt ühte kallimat blenderit, Stollarit. Foto: Raul Vinni

Tänapäeva maailmas ilma tehnikata inimene läbi ei saa. Mis on tehnikapoodides enim ostetud suvekaubad ja kui palju need maksavad? Saarte Hääl käis asja uurimas Kuressaare poodides Elektroonika+/-, Euronics, Expert ja ONOFF.

Ühed populaarsemad tehnikatooted olid neis kauplustes blenderid. Soodsaim neist maksis 28 eurot, kõige kallim 270 eurot. Blenderite hinnad sõltuvad sellest, millisest materjalist on detailid tehtud ja kui palju on neil erinevaid lisaprogramme.

Kõige kallima (270 eurot) Stollari blenderi võib leida Euronicsi poest ning poe töötaja Rando Metsamaa sõnul oleneb detailide ja kannu materjalist see, kas blender kuulub jääklassi või mitte. Stollar kuulub jääklassi, selle südamik on metallist ja seega saab sellega purustada külmutatud marju ja jääd ilma aparaati lõhkumata. Blenderil on 1,5 liitrine kann ja mitu lõiketera, kaks suuremat vahustamiseks ja neli väiksemat purustamiseks. Erinevad lõiketerad tagavad selle, et purustatud toit ei jääks tükiliseks. Lisaks tugevale materjalile on Stollaril mitmeid programme ja muid vidinaid, mis toote hinda tõstavad.

Masinal on digitaalne juhtimine ja taimer, millega on võimalik reguleerida blenderi töötamise kiirust ja aega. Selleks, et masin kiiresti rikki ei läheks, on sellele programmeeritud ülekoormuskaitse, mis kontrollib masina töö koormust ja tasakaalu.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email