Muhu uus noortekeskus on peaaegu valmis (1)

OMAPÄRANE LAGI: Vallavanem Raido Liitmäe näitab moodsa stuudio astmelisena ehitatud lage, mille eesmärk võimalikult parema helikvaliteedi tagamine. Foto: Raul Vinni

OMAPÄRANE LAGI: Vallavanem Raido Liitmäe näitab moodsa stuudio astmelisena ehitatud lage, mille eesmärk võimalikult parema helikvaliteedi tagamine. Foto: Raul Vinni

Sel aastal oma 10. sünnipäeva tähistav Muhu noortekeskus loodab uutes ruumides avamispidu tähistada septembris, kui kool algab. Tegelikult on majakarp valmis ja ootab sisustamist.

Noortekeskuse jaoks ehitas AS Tesman Liival asuva spordihalli tagumisele osale juurdeehituse. Kuigi ehitus on veel päriselt üle andmata, tegi Muhu vallavanem Raido Liitmäe Saarte Häälele hoones väikese ekskursiooni.

Moodsa väljanägemisega maja esimesele korrusele kolitakse lähiajal jõusaal, mis hetkel asub spordisaali rõdul. Vallavanema sõnul on jõusaal aktiivses kasutuses isegi suvel. Selle kõrvale sisustatakse spordisaali inventariruumid. Eraldi ruum on välisinventarile, nagu kuulid, kettad, odad. “Ilmselt saab tulevikus ka noortekeskusel olema õueinventari, mida siin ladustada saab,” usub Liitmäe.

Hoone tagaküljes asub ka noortekeskuse sissepääs. Vallavanem oli aga veendunud, et kogu kompleks saab olema ristkasutuses ja kindlasti aitab ühishoone kokku hoida ka ülalpidamiskulusid. Samal ajal noortekeskuse remondiga lihviti ja lakiti valla kulul üle ka saali põrand. Samuti sai majaesine parkla uue asfaltkatte.

Kui noortekeskuse senises asukohas, lasteaia tiivas oli vaid 100 ruutmeetrit pinda, siis uues majas on põrandapinda kahe korruse peale kokku 350 ruutu. Teisel korrusel, kuhu pääseb ka invaliftiga, saab olema õppeköök koos loengusaaliga, mänguruum, väike pallimeri, tualetid ja tehnosõlm. Mööbli valmistab noortekeskusele Standard. Tehnika tarnib aga AS Datel.

Kõige olulisemaks peab aga Liitmäe helistuudiot. Vallavanem on kindel, et sellist stuudiot pole terves maakonnas. “Arendada on mõtet neid alasid, milles tugevad ollakse,” põhjendas ta ülimoodsa helistuudio ehitamist. Ainuüksi tehnika peale kulub 77 000 eurot. Lisaks oma valla noortekeskuse kasutajatele hakatakse stuudios salvestamise ja filmide tegemise võimalust pakkuma ka teistele soovijaile. Vallavanema sõnul kipuvad ka juba suureks kasvanud ringiliikmed Muhu noortekeskusesse tagasi.

Noortekeskuse ehitust rahastati suures osas projektiga “Muhu noortekeskuse uute ruumide rajamine”. Tööde kogumaksumuseks kujunes 673 262 eurot, millest 533 004 eurot andis Euroopa regionaalarengu fond SA Innove kaudu.
Ehitajaga oli vallavanem väga rahul.

“Kõik probleemid lahendame ära töö käigus ja seni on kõik sujunud,” kinnitas vallavanem. Vanast majast võetakse kaasa vaid nostalgilise väärtusega esemed. Vanadesse ruumidesse on soovinud kolida üks ettevõtja, kuid kaalutud on sinna ka paari kohaga kaugtöökeskuse rajamist.

Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik ütles, et kui ehitaja maja üle annab, saab hakata sinna paigaldama mööblit, mis kohe peaks kohale jõudma. Heli- ja videotehnikaga läheb natuke kauem aega. “Hange on läbi viidud ja mõlema osas on võitjad teada,” lisas ta.

Vallavanem Liitmäe kinnitas, et noortekeskuse avamine toimub septembris. “1. september oleks ilus aeg, aga kui see ka paar nädalat edasi lükkub, pole hullu midagi,“ arvas ta.

Print Friendly, PDF & Email