Kaupmehed on rahvarohkeks nädalavahetuseks valmis (1)

POED ON VALMIS: Kuressaare Rae Konsum on sarnaselt teiste STÜ poodidega klientide vastuvõtuks valmis. Fotol Rae poe juhataja Kaja Mänd. Foto: Raul Vinni

POED ON VALMIS: Kuressaare Rae Konsum on sarnaselt teiste STÜ poodidega klientide vastuvõtuks valmis. Fotol Rae poe juhataja Kaja Mänd. Foto: Raul Vinni

Selle nädala lõpus toimub Saaremaal palju üritusi, mis toovad saarele rohkelt rahvast. Suuremad sündmused on Eestimaa suvemängud, Saaremaa rannapidu, Kuressaare lossipäevad ja vanamootorrataste näitus.

Tagamaks rahulikku liiklust ja avalikku korda saarel, on selleks ajaks suuremate jõududega väljas ka politsei. Nädalavahetusel toimetab Kuressaare politseijaoskond oma jõududega ja abiks tulevad teiste maakondade koerajuhid koos teenistuskoertega.

Külalisi ootavad ka toitlustusasutused. “Meie oleme alati valmis,” ütles Pritsumaja Grill & Baar juhataja Keit Grass.

Nasva klubi kohviku perenaise Helen Kaerti sõnul tehakse neil ettevalmistusi sellel nädalal rohkem kui tavaliselt. Kuna kohvik asub sõidutee ääres ja möödujatel on sinna mugav sisse astuda, on ka rahvast rohkem oodata.

Majutusega pole probleemi. Maailma ühe populaarsema majutuse broneerimissüsteemi booking.com andmetel on selleks nädalavahetuseks Kuressaare majutusasutused peaaegu täielikult välja müüdud. Turismispetsialist Kati Ausi sõnul ei saa booking.com põhjal lõplikke järeldusi teha, kuna majutusportaali süsteemis ei ole välja toodud kõiki Kuressaare turismiettevõtteid.

Rahvamasside ootuses tehakse toidupoodides usinalt ettevalmistusi. Selveri kommunikatsioonijuht Erkki Erilaidi sõnul on lisaks sellele nädalavahetusele terve juulikuu kõige kliendirohkem periood aastas. Sellega arvestades tellitakse rohkem puuvilju, grilltooteid ja –tarvikuid, salatimaterjali, jäätist, mineraalvett ja lahjemaid alkohoolseid jooke. Näiteks on Selver varunud banaane, arbuuse ja virsikuid üle kahe korra rohkem kui tavaliselt.

Rahvarohkuseks on valmis ka Rimi. Kommunikatsioonispetsialist Katrin Batsi sõnul tellitakse eelmise aasta müükide analüüsi põhjal tänavu rohkem kaupa. Samuti planeeritakse teenindajate tööaega nii, et ei tekiks pikki järjekordi ega kaupade puudust riiulitel.

Saaremaa tarbijate ühistu alla kuuluv Nasva pood on poemüüjate Heldi ja Eili sõnul kauem avatud kui tavaliselt, reedel on poeuksed avatud kella 22ni ja laupäeval kella 20ni.


Suvemängud toovad kolm tuhat sportlast

Kuigi Kuressaares 10.-12. juulini toimuvad Eestimaa suvemängud jäävad osavõtjate arvu poolest nelja aasta eest Rakveres toimunud võistlustele alla, on need tänavu ikkagi Baltimaade suurimad võistlused.

EMSL Jõud peasekretär Tarmo Volt ütles, et Kuressaarde tuleb võistlema 3000 sportlast ning 300 kohtunikku ja korraldajat. Sportlasdelegatsioonide majutamisega on haaratud kõik Kuressaare ja linna ümbruse majutuskohad. Suur roll on siin ka koolidel.

Kõige rohkem võistlusi toimub Kuressaare spordikeskuses, kus selguvad paremad korvpallis, käsipallis, õhkrelvadest laskmises, judos ja sumos. Kuursaali esine plats on petankerite päralt ja juhtide võistlus toimub supelrannas.

Suvemängude programm algab juba reedel kell 12 Kuressaare Kuursaali ees toimuvate petanki võistlustega. Mängudel osalejate rongkäik algab kell 19.15 spordikeskuse juurest, pidulik avamine on kell 20 Kuressaare lossihoovis.

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email