Kärla jõgi võib saada puhtamaks (3)

Foto: Tõnu Veldre

Foto: Tõnu Veldre

Põllumajandusamet on tellinud projekti hoiutööde teostamiseks Kärla jõel, mis peaks valmima käesoleva aasta lõpuks.

Põllumajandusameti Saare keskuse juhataja asetäitja Hilja Vanem ütles Saarte Häälele, et projekt on tellitud hoiutööde tegemiseks Kärla jõe 3,92 km pikkusele lõigule. “Projekti koostamise riigihanke võitis projekteerimisbüroo “Maa ja Vesi”, lisas ta. “Praegu on projekteerimine alles uurimistööde faasis, mis aluseks tööde projekti koostamisele.”

Kärla jõe hooldustööde projekt peaks valmima selle aasta lõpuks.

Kärla jõe hooldustööde käigus on kavas teha järgmised tööd: jõe puhastamine setetest ja rohttaimestikust, jõkke varisenud ja sinna kogunenud puutüvede eemaldamine, jõe kallaste puhastamine võsast, truupide ja sildade taastamine või uutega asendamine ja drenaažisuudmete taastamine.

Umbes aasta tagasi kirjutas Saarte Hääl, et kui praegune olukord jätkub, pole kauge see aeg, mil Kärla jõgi kaduvikku kaob. Leht tsiteeris toonast Kärla valla volinikku Toivo Vaiku (fotol), kes kurtis, et “isegi Kärla alevikus looklev jõeosa näeb praegu välja nagu Namiibia džungel”, kus vaid ahvid veel puuduvat. Ta avaldas arvamust, et kulub vaid kümmekond aastat ja Kärla jõe asemel on põllumaa.

Vaik lisas, et vallavolikogu on korduvalt seda teemat arutanud, aga keskkonnaameti seatud uuringutevajadus pole lasknud tegudeni minna.

“Ega avalik veekogu pole vaid valla asi,” arvas Vaik aasta tagasi, kelle hinnangul peaks riik ikka ise Kärla jõe korda tegema ja mitte seda suurt tööd omavalitsuse kaela lükkama.

Sauvere küla lähedal alguse saav ja Mullutu lahte suubuv Kärla jõe kogupikkus on 17 kilomeetrit.

Print Friendly, PDF & Email