Üleskutse: Avatud aiad ootavad uudistajaid (3)

Kolmas kesksuvine S.A.A. aeg ehk Saarte Avatud Aiad kutsuvad ennast avastama.

Laupäeval kell 11 kuni 18 hoiavad kuusteist Saare maakonna aeda oma väravad valla. Esimesel aastal oli lahti kuus aeda, teisel 12, nüüd siis kuusteist saare pärli.

Mullu jagus igasse avatud aeda hulgaliselt külastajaid. Tuldi nii saare pealt, kuid saartel nähti tuuritamas ka mandri aiagurmaane. MTÜ Saaremaa Kodukant kodanikualgatus S.A.A. on end kindlalt suvekalendrisse kinnitanud.

Tänavu on meie ühendvallas, Lääne-Saare vallas, avatud Karala külas Maastiku talu kohvikaed, Pähkla külas Hindreku roosiline taluaed, Kõrkkülas hostadele ja teistele varjuaia taimedele spetsialiseerunud Kurisoo taluaed, Mätasselja külas mustikate ja muude põnevate marja- ja aiasaadusterikas Tohvri taluaed. Käeslas saab tutvuda Saadu värvilise lillepaletiga laineid lööva taluaiaga. Viidul Audakus aga asub mitmekesine huvitava kõrghaljastusega Tallinna botaanikaaia filiaal.

Leisi vallas kutsub end külastama Soela sadam, avatud on Sinise Angerja kohvik.

Pöidel lööb aiaväravad valla terve Iruste küla. Külavanem Evi Lember Reinu talust tutvustab saaremaist miljööväärtuslikku kogukonna elu ja ilu kõigile soovijatele. Orissaares on külaliste ootel kodumaise taimevalikuga tuntust kogunud Tagapõllu puukool, kus igal täistunnil algavad taimeaia tutvustused.

Muhu saarel Paenase külas on avatud pilkupüüdev Otsa rohtaed, Lõetsa külas Jüri-Jaani talustuudios “Seitsme tuule aed“ ja Rinsi külas Arusaadu põnevate taimeharuldustega dendroaed.

Pihtla vallas on külalised oodatud säästva energia lipulaeva – Mäe tallu Püha külas. Suure-Rootsi külas avavad väravad Uue-Kopli lilleline taluaed ja Tiisu kinnistu taastatud loopealne.

Salme vallas Vintri külas võtab tulijaid vastu Rannametsa talu, kus okas- ja lehtpuuliikide poolest rikas dendroaed.

Avasta enda jaoks tundmatud saarepärlid. Saarte inimeste elustiiliaiad ootavad uudistajaid! Meil on, mida näidata.

Reet Viira
Saaremaa Kodukant
kodanikualgatuse Saare Vaba Tahe eeskõneleja

Print Friendly, PDF & Email