Ratsasport kogub Saaremaal populaarsust

Viimaste aastate jooksul on laste ja noorte seas huvi ratsutamise vastu nii palju kasvanud, et nõudlus ületab tugevasti pakkumise.

“See on ilus, aga kallis ala. Kui ma üksi istun autosse ja sõidan kergejõustikuvõistlusele, siis on see kergem ja odavam, kui minna ratsavõistlusele, kus ma pean hobuse jaoks võtma ka treileri,” seletab Saaremaa Ratsaspordiklubi liige ja Kõljala talli omanik Kristine Järsk. Ta nentis, et huvi on kõige suurem kevadest sügiseni ja halbade ilmadega on huvilisi vähem.

Ratsasport on liigitatud riskantsete spordialade rühma. Järski sõnul ongi seetõttu ratsaspordis kaugele jõudmiseks vaja töökust ja suurt tahtmist asjaga tegeleda. Tõsiselt ratsaspordiga tegelemine on ka rahakotile päris suur katsumus. Lisaks treenimisele võtab lõviosa rahast endale ja hobusele varustuse ostmine.

Ratsaspordiga alustamise kohta ütleb Järsk, et on vaja võimalikult paljude hobustega harjutada. Just nii tekivad kogemused ja see tunnetamise oskus. Kui on juba oskusi, siis jõuavad Järski sõnul tavaliselt kaugemale need, kes harjutavad rohkem ühe hobusega ja loovad oma partneriga tugeva sideme.

Saaremaal on kokku kuus suuremat talli, mis on avatud kõigile huvilistele. Nendeks on Reinu ratsatalu, Saare Ratsakeskus, Kõljala tall, Tika talu, Tihuse Hobuturismitalu ja Laimjala tall.

Sellel nädalavahetusel toimuvad Kaali kooli staadionil Eestimaa suvemängud takistussõidus. Üritus algab laupäeva hommikul kell 11 ja pühapäeva hommikul kell 8. Üritust saab vaatama minna tasuta. Külalistele pakutakse ka võimalust korra hobuse selga istuda ja vaadata-tunnetada, kas on julgust ise ratsaspordiga tegelema hakata.

Print Friendly, PDF & Email