Minister vastas Orissaare rahataotlusele eitavalt

Riigihalduse minister Arto Aas vastas Orissaare vallavanema palvele leida gümnaasiumihoone rekonstrueerimiseks täiendavalt 0,4 miljonit eurot, et selleks raha ei ole.

“Tunnustame Orissaare valda pingutuste eest Saare maakonnale olulise koolimaja korda tegemisel,” kirjutas Aas 3. juunil koostatud vastuses vallavanem Vello Runthalile. “Paraku puuduvad meetmes “Kohalike avalike teenuste arendamine” täiendavad vahendid projektide kallinemise kompenseerimiseks.”

Minister viitas kohaliku omavalitsuse investeeringutoetuste kavadele, mille vabariigi valitsus on aastateks 2007-2010 ja 2009-2012 kinnitanud arvestusega, et “kõik sinna nimetatud projektid saaksid toetuse vastavalt kavas toodud maksimaalsele summale”.

Juhul kui projekti tegevused hanke tulemusel kallinevad, tuleb puudujääv osa katta taotlejal, teatas Aas.

Aasa sõnul on siseministeerium valmis panustama, et vaadata ühiselt üle Orissaare koolihoone rekonstrueerimiseks kavandatud tegevused, ja aktsepteerima võimaluste piires ka teatud tööde ärajätmist, et kool parandatud kvaliteedis siiski käesoleva aasta lõpuks valmis saaks.

“Küll aga taunime omafinantseeringu katmiseks laenu võtmisel võimalikku netovõlakoormuse ülemmäära rikkumist,” teatas Aas, lisades, et see ei ole aktsepteeritav meetod heade eesmärkide poole püüdlemisel.

Vallavanem Vello Runthal ministri vastuse peale lootust riigilt koolimaja jaoks lisaraha saada maha siiski ei mata. “Eks meil oli mingil määral teada, et KOIT- programmis raha enam ei ole, aga äkki on teistes meetmetes,” lausus Runthal, lisades, et vajadusel on vallavalitsus siiski valmis laenu võtma.

“Netovõlakoormuse ülemmäärast ei pruugi me üle minna,” lausus Runthal. “See on puhas matemaatika, kas aasta lõpus, 31. detsembri seisuga läheme sellest ülemmäärast üle või mitte. Ja kui lähemegi, siis vähe, vaid kümme-kakskümmend tuhat eurot.”

Print Friendly, PDF & Email