Leisi alandas soojahinda

Vahetult enne jaanipäeva võttis Leisi vallavalitsus vastu otsuse alandada soojushinda 13 euro võrra.

Eelmise aasta 20. septembril alustas Leisis tööd uus täisautomaatne katlamaja. Sellest ajast saadik on iga megavatt-tunni hind koos käibemaksuga olnud 75 eurot. Selle aasta 1. septembrist maksab üks megavatt-tund koos käibemaksuga 62 eurot.

“Enne täisautomaatse katlamaja ehitamist vajas vana katlamaja töötajaid, kes käisid kohapeal hakkpuitu ja järelvalvet tegemas,” rääkis Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep. Praegune katlamaja ostab hakkpuitu ettevõtetest Pärna Metsad OÜ ja Agropartner OÜ, kelle teenuste kulud on vallavanema sõnul väiksemad, kui ise hakkpuitu tootes. Samuti ei vaja täisautomaatne katlamaja töötajaid, kes käiksid pidevalt järelvalvet tegemas, sest kogu tegevust võib jälgida arvutist. Järelevalve käib pärast uue katlamaja ehitamist kohal vaid korra nädalas. Lisaks järelvalvele vajab uus katlamaja veel vaid hooldust.

Vallavanem Mõtlep nentis, et uue katlamaja kasumi põhjuseks on töötajate vähendamine. Samas kulges kogu vähendamise protsess vallavanema sõnul rahulikult ja valutult, kuna suurem osa töötajatest käisid tööl hooajaliselt.

Print Friendly, PDF & Email