Jahisadamad on sel aastal tühjavõitu

Tuuliste ja külmade ilmade tõttu on jahisadamates eelmisel aastal täidetud kohad tänavu tühjaks jäänud.

“Olukord on tunduvalt halvem kui aasta tagasi samal ajal,” ütles Kuressaare jahisadama kapten Oskar Jõgi. Eilse seisuga oli jahisadamast läbi käinud 121 jahti, samas kui eelmise aasta 3. juuliks oli Kuressaare sadamas aluseid käinud 152.

Jõgi lisas, et hiljutised ilusad ilmad on siiski rohkem meresõitjaid liikuma pannud. Kuna suurem osa Kuressaare jahisadamas peatujatest on välismaalased, sõltub sadama täitumus väga palju ilmast.

Ruhnu saarel Ringsu sadamas on samuti seis eelneva aasta 221 alusega võrreldes nukram. Hetkeseisuga on Ringsust läbi sõitnud 186 alust. Sadama ülevaataja Priit Kapsta sõnul ei toonud jaanipäeva eelsed külmad ja tuulised ilmad sadamasse just väga palju inimesi. Samas avaldas ta lootust, et sügiseks, kui hooaeg lõpeb, on Ringsus käinud külalisjahtide arv eelmiste aastate tasemel. 2014. aastal jõudis Ringsu sadamasse muide läbi aegade suurimal arvul aluseid – 785.

Roomassaare sadamas on olukord tänavu veidi parem. Praeguseks on Roomassaare jahisadamat külastanud 170 alust. Roomassaare sadama kapteni Meelis Saarlaiu sõnul on see arv eelmise aastaga võrreldes ligikaudu sama.

Print Friendly, PDF & Email