Saarlasi võõrustab Jerseyl superujuja

 

SUPERUJUJAST VÕÕRUSTAJA: Jenny Fitzgerald on muuhulgas ujunud üle La Manche väina.

SUPERUJUJAST VÕÕRUSTAJA: Jenny Fitzgerald on muuhulgas ujunud üle La Manche väina.

Saarte mängudel Saaremaa sportlaste atašeena tegutsev Jenny Fitzgerald on ujunud ümber kodusaare ja üle Inglise kanali.

„Olen tegelenud ujumisega juba väga pikka aega ja paljudele jerseylastele meeldib just see spordiala,“ rääkis Jenny Fitzgerald, kes peab oma parimateks saavutusteks just pikematel distantsidel saavutatud tulemusi.

Jenny Fitzgerald on üks 94 jerseylasest, kes on ujunud ümber Jersey saare ja 41 miili läbis ta 1995. aastal 10 tunni ja 20 minutiga. 1997. aastal ujus ta üle Inglise kanali 13 tunni ja 50 minutiga. Sellega on saanud hakkama 1285 inimest aastast 1875. Ujumise kiire aeg on tingitud hoovustest ja tõusudest-mõõnadest mis ujujale hoogu juurde annavad.

Saarte mängude ajaks sattus Jenny Fitzgerald Saaremaa delegatsiooni juurde juhuslikult. Kui nende rahvusvaheliste võistluste ladusamaks läbiviimiseks otsiti vabatahtlikke, siis pakkus ta ka ennast, kuna oli 1997. aastal juba atašee tööd teinud ja nii arvas ta, et võiks seda korra veel teha.

„Kui mulle anti Saaremaa olin elevuses, sest ma ei teadnud sellest saarest midagi,“ tunnistas Jenny Fitzgerald. „Õppisin ja uurisin asja. Nüüd tean, et teil on suur saar, kus elab väga vähe inimesi, seal on suured metsad, palju spaasid ja ilusad tuulikuid. Pealinn on Kuressaare, kuhu tuleb palju soomlasi puhkama.“

Fitzgeraldi sõnul oli tema suurim mure keele pärast. „Kuid minu meeldivaks üllatuseks räägivad kõik suurepärast inglise keelt. Teil on väga hea ja huvitav võistkond, kes osaleb paljudel aladel,“ märkis ta.

Kuna saarlased mängivad hästi korvpalli ja võitsid alagrupis ka Jersey, siis on ala hakanud Jenny Fitzgeraldile meeldima. „Varem olin seda mängu vaadanud mõni kord vaid televiisorist, kuid vahetu jälgimine on hoopis midagi muud. Seal on pidevalt midagi teoksil, mäng on kiire ja ettearvamatu. Muidugi meeldivad mulle võrkpall ja kergejõustik, kuid elan saarlastele kaasa kõikidel aladel.“

Print Friendly, PDF & Email