Laulmine – parim kink iseendale

Igal esmaspäeval kell 19 koguneb Orissaare kultuurimajja lõbus seltskond inimesi. Nii on see olnud viimased 30 aastat. Inimesed on vahetunud, aga LAULMINE ja rõõm sellest on jäänud. See seltskond kannab nime segakoor Horele.

Koor alustas 1984. aastal Õie Pärteli eestvedamisel kergemuusikakoorina. 2000. aastast kannab koor nime Horele, mis on Jaani ja Pöide kihelkonna ajalooline nimetus.

Koori ajalugu on kirju paljudest laululistest ettevõtmistest. On käidud popkooripeol Tartus, segakooride laulupäevadel, Õllesummeril, punklaulupeol Rakveres, laulureisidel Soomes, Rootsis ja Ungaris ning loomulikult laulupidudel, ikka valikkooride ridades.

30-ndal tegevusaastal seadsime eesmärgiks osaleda 3.–5. juulini EELK kirikupäevadel ja vaimulikul laulupeol “Maarjamaa – Isa maa” Tartus. Mahukas selgeks õpitud repertuaar andis võimaluse lähemalt tundma õppida erinevate ajastute kirikumuusikat. Huvitav õppeprotsess pakkus koorilauljatele tõeliselt hariva väljakutse ja kogemuse.

Kui laulud selged, tuleb neid ju teistega jagada. Otsustasime juunikuu kolmel pühapäeval üles astuda Saaremaa kirikutes. Pakkusime kontsertidel kuulamiseks ja kaasamõtlemiseks vaimulikku muusikat nii klassikutelt kui ka nüüdisaja heliloojatelt.

Esimene kontsert 7. juunil Kuressaare Laurentiuse kirikus koos koguduse segakooriga Sauer andis dirigentide ja lauljate sõnul toreda muusikalise elamuse, mida pakkus suurepäraselt kokkukõlanud ühendkoor.

Teine kontsert toimus 14. juunil Pöide Maarja kiriku iidsete võlvide all. Rohke publiku kõrvu jõudis ladinakeelne koorilaul, mis viis nii kuulaja kui ka laulja ajas aastasadu tagasi… Sellele kontserdile olid kutsutud ka kõik endised dirigendid ja lauljad.

Endised Horele lauljad Reet Saulin ja Katrin Vaher: “Saime Pöide kirikus tõelise muusikalise elamuse. Orissaarlased võivad olla uhked, et Horele koor on endiselt tippvormis. Kontserdi kava oli mitmekesine ja erineva raskusastmega, mis näitas koori võimekust. Juba esimese lauluga “Tollite Hostias” pani koor ennast kuulama. Sipelgad jooksid üle keha! Võimas! Meeldiv on tõdeda, et lauljate hulgas on toredaid soliste. Koor ei saa laulda heade dirigentide ja kontsertmeistrita.

Suur kummardus koorile. Jääme ootama järgmisi kontserte.”

Pöide kiriku kontserdi järel toimus meeleolukas koosviibimine ja suur tänamine Koplimäe mahetalus, mille kolm pereliiget – pereema Marju, pereisa Olev ja perepoeg Artur – kõik kooris laulavad.

Kolmandal kontserdil Muhu Katariina kirikus 21. juunil kõlasid lisaks vaimulikule muusikale ka koorilauljate lemmiklaulud, mis südameid puudutavatena jäid helisema ja ootama laululisa Horele tulevikuaastatel.

Kolme kontserti aitasid lauluiluga rikastada Laurentiuse kiriku koguduse segakoor Sauer, Anne Kannu õpilased Orissaare muusikakoolist ja Muhu naisansambel. Aitäh neile kauni lisaväärtuse eest!

AITÄH teile, Anne, Merilin ja Kairit, selle tohutu töö ja nähtud vaeva eest, ning Helen, Ants ja Martti, nende imekaunite hetkede eest kontsertidel! LAULAME VEEL!

Horele lauljate nimel
Kai ja Piret

Print Friendly, PDF & Email