VIDEO ja FOTOD: SAA-RE-MAA. Jersey koolilapsed möllasid saarlastega

SÕBRAD: Margus (vasakul) ja Mikk (paremal) Rajaverid leidsid Jersey koolilastega kiiresti ühise keele. Foto Raul Vinni

SÕBRAD: Margus (vasakul) ja Mikk (paremal) Rajaverid leidsid Jersey koolilastega kiiresti ühise keele. Foto Raul Vinni

Kolm Saaremaa sportlast kohtusid klassitäie lastega, kes leidsid saarlastega kohe ühise keele ning koos tehti ka külakuhja. 

Saarte mängude üheks spordiprogrammi lisaks on saarte tutvustamine kohalikes koolides. Selleks määrati juba enne mänge igale saarele oma sõpruskool. Saaremaale sai selleks kohalik St. Luke’s kool. Mängude neljandal päeval kutsuti lapsed korraldajate poolt mängude külasse, kus kohtuti saarte esindajatega ning peeti maha ka spordivõistlusi.

Saarlastega kohtuma tulnud klassitäis 6-7 aastasi lapsi oli kohtumiseks kenasti valmistunud. Pähe oli meisterdatud Eesti lipu kujutisega kroonid. Saaremaa koondisest läksid lastega kohtuma jalgpallurid Mikk ja Margus Rajaver ning kullavõitjast kergejõustiklane Mari-Helen Saarna. Viimase kuldmedal osutus kohe minevaks kaubaks ning vahetas omanikke üsna tihti. Saarlased viisid külakostiks ka erinevadi Saaremaa meeneid, infomaterjale ning loomulikult koondise märke.

Juttu jätkus kauemaks ning kolme saarlase sõnul olid lapsed üllatavalt jutukad. Jalgpalluritele avaldas muljet kuidas väikesed põnnid teadsid palju inglise jalgpalli kohta, Mari-Helen Saarna oli meelitatud kui lapsed arvasid, et tema küll 25 aastane ei ole. Pigem nagu 19. Lisaks jutuajamisele tegid saarlased koos lastega ka väikese virgutusvõimlemise ning väikese külakuhja.

Laste õpetaja Melissa Batemanni sõnul on Saaremaa ja Eesti olnud koolis jutuks viimasel ajal üsna tihti.

Fotod Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email