Muhu saarele kerkib Juu Jääbiks hüpikhotell

Täna algab juba 19. korda Juu Jääbi festival, mis toob Muhusse Nautse küla Mihkli talu hoovi kokku artiste meilt ja mujalt. Sedakorda ei kujune see aga pelgalt muusikasündmuseks – koostöös Disainiööga kerkib otse Nautse karjamaale spetsiaalselt festivaliks ainulaadne hüpikhotell.

Nõnda saab nädala lõpupoole seal näha tegelikult suisa kolme liiki hüpikhotelle, mis valmivad Eesti kunstiakadeemia tudengite ja õppejõudude ühisaktsioonina ning Ühendkuningriigist tulnud disainiguru Alice Holmbergi valvsa pilgu all.

Idee sai alguse Juu Jääbi korraldaja Villu Veski tõdemusest, et 19 aastat kestnud festival vaevleb kroonilises magamiskohtade puuduses. Juba 20 aastat koostööd teinud muusik Villu Veski ja disainer, Disainiöö korraldaja Ilona Gurjanova lõid kevadel käed ja otsustati appi kutsuda värskete ideedega EKA tudengid.

Juu Jääb festival on unikaalne selle poolest, et toimub juba 19. aastat järjepidevalt väikse Nautse küla Mihkli talu hoovis. Hoolimata oma nurgatagusest toimumiskohast, on läbi aastate jõudnud siin lavale estraadi, elektroonilise ja jazzmuusika maailmanimed.

Sel aastal toob Juu Jääb kuulajate-vaatajateni taas tihedalt muusikaprogrammi, milles jagub ruumi nii säravatele kodumaistele esinejatele kui ka isikupärastele väliskülalistele. Sel nädalal astuvad üles USA-st pärit laulja ja tantsuartist TEMU, Briti soulilauljatar Keisha White, tema kaasmaalane ja auhinnatud klaverivõlur Robert Mitchell, Nicole Jo & European Girls Poweri koosseisus teeb kaasa ka eestlanna Ingrid Hagel.

Juu Jääb on alati pakkunud vaimustavaid elamusi eriti just vokaaljazziaustajatele – ameeriklane Ken Norris, kes viisistab laval Faulkneri, Mellville’i ja Virginia Woolfi tekste, on üks säravamaid nimesid, kes tänavu lavale jõuab.

Esimest korda esineb Juu Jääbil festivali asukohta silmas pidades korrektse nimega kooslus – Poolast saabuv bänd kannab nime Muhu Island. Visiidi suvisele Muhu saarele teeb ka pealinna kuumim klubiöö Tiks, eesotsas Sander Mölderi ja Peeter Ehalaga.

Lisaks sellele toimub Juu Jääbi raames ka eriline Amanjeda by Katrin Kuldma moe-show Pädaste mõisas, kus traditsioonilised Muhu tikandid on moekunstnik Katrin Kuldma nägemuses saanud tänapäevase tõlgenduse. Üks Nautse Mihkli festivalipaigas asuvatest lavadest kannab aga Saarte Hääle nime.

Print Friendly, PDF & Email