Genro Paas võitis oma kümnenda medali

MITMEKÜLGNE: Genro Paas on medaleid võitnud nii kuulitõukes, kettaheites kui ka vasaraheites. Fotol teeb Genro Paas hõbedaväärilist vasaraheidet. Foto: Raul Vinni

MITMEKÜLGNE: Genro Paas on medaleid võitnud nii kuulitõukes, kettaheites kui ka vasaraheites. Fotol teeb Genro Paas hõbedaväärilist vasaraheidet. Foto: Raul Vinni

Saarlase Genro Paasi Jerseyl üleeile võidetud hõbemedal kuulitõukes oli tema jaoks kümnes medal alates 2007. aasta Rhodose mängudest.

“Täna sai selle nimel alustatud, et medal kätte saada,” tunnistas Genro Paas. “Kuna kuulitõukes ei ole minu treenitus väga suur, siis oli ka ebakindlust, kuid sain hakkama. Kahjuks vigastasin treeningul sõrme ja kogu võistlus möödus minu jaoks suhteliselt valulikult.”

Kuldmedali võitis Jersey mees Zane Duquemin 18.10-ga, Genro Paas sai kirja 15.57 ja Erik Larsson Gotlandilt 14.42.

“Hõbemedal oli lagi, ükskõik kui palju ma oleksin tõuganud, kasvõi isikliku rekordi, oleks sellest väheks jäänud,” rääkis Paas. “Konkurent oli väga noor ja andekas poiss, kellel on suur tulevik ees. Rõõmu tegi, et kuulitõukeringis on väga palju noori peale sirgunud ja väga paljud on tõukama hakanud pöördetehnikaga. Publikut oli korralikult ja see andis õhtule väga palju juurde ning õhkkond oli mõnus.”

Genro Paasi sõnul on nüüdseks Saarte mängudelt võidetud kümnest medalist talle kõige kallim ikkagi esimene kuld Rhodoselt. Medalid on veel lauasahtlis hoiul, kuid kunagi jõuavad need ilmselt klaasi alla.

Genro Paasil on võimalus medalilisa saada kettaheites. “Arvan, et võimalused on 50-50,” märkis ta. “Loodan, et käsi on siis parem, sest praegu on sõrm veel haige. Kui seis läheb paremaks, siis võib hõbedale-pronksile täitsa võistelda.”


Medalid

Saarlased olid eile pärastlõunase seisuga võitnud Saarte mängudelt kaks kulda, kaks hõbedat ja ühe pronksi. Medaliskoori avas pühapäeval Mari-Helen Saarna kolmikhüppes, esimese hõbeda pälvis Genro Paas vasaraheites ja teise kuulitõukes. Pronksi pälvis kõrgushüppes Herkki Leemet ja eile lisandus kuld meeste maanteesõidus.

Print Friendly, PDF & Email