Viikingite taastulemine

Pühapäeval Salme jõesadamas randunud viikingilaeva ajalooline koopia kergitas taas üles vahepeal juba ununema kippunud Salme laevaleidude teema. Stefnir on Salme laeva üsna täpne koopia, vähemalt mõõtude poolest. Kuna eeldatavasti on mõlemad laevad ehitatud samas Upplandi maakonnas, võiks tegu olla lausa sugulastega.

Õnneks toimus seekordne külaskäik rahulikumas meeleolus kui tuhatkond aastat tagasi. Merelt tulijad võttis vallavanem kai peal vastu õllekapaga. Tehumardi puhkekeskuses ootas neid kuumaks köetud saun ja pärast nädalast reisi said nad taas voodis magada.

Naaberriigi viikingientusiastid oleksid valmis Saaremaad sagedamini külastama, kui siin rohkem teemakohaseid üritusi toimuks. Rootsi riigis on koolilastel lausa kohustus ajalootundide raames mõnd viikingiküla või -talu külastada.

Salme oma mereäärse asukoha, ajaloo ja näitemänge armastavate inimestega oleks sellise küla rajamiseks sobiv koht. Suure Tõllu raiesmaaga on algus selleks juba tehtud. Kõige uhkem oleks aga, kui salmekad ise viikingilaeva koopia valmis ehitaksid.

Print Friendly, PDF & Email