Pool aastat kadunud Pätu jõudis koju (4)

received_1088440171184023Pool aastat tagasi Lilbi külast kaduma läinud kass jõudis sotsiaalvõrgustiku Facebook abiga koju tagasi.

Kristel Pruuli sõnul läks nende pere maakass, mõneaastane isane Pätu Lääne-Saare vallas asuvast Lilbi külast kaduma juba 4. jaanuaril.

Facebookis jagatud otsimiskuulutuse peale Pruuliga ühendust võtnud naise sõnul oli ta sarnast kassi näinud Marientalis. “Käisime kassi otsimas, aga ei leidnud, ja pärast seda polnud Pätu kohta enam midagi kuulda,” lausus Pruul.

Kudjapel elava Tiia Tammsalu sõnul ilmus sõbralik kass tema õuele enne jaanipäeva. “Hakkasime teda söötma, viisime talle õue ühe padja asemeks,” rääkis Tammsalu. “Vahva kass on, kõndis nagu koer kõrval.”

Et looma omanik üles leida, saatis Tammsalu 26. juunil kassi foto Saaremaa lemmikloomade turvakodusse ja palus selle veebi üles panna. “Lootust, et keegi kassi omaks tunnistab, mul eriti ei olnud,” möönis Tammsalu, kes on varem turvakodusse viinud kaks tänavakassi.

Möödunud reedel nägi aga Kristel Pruul Facebookis postitust, kus otsiti Pätu-sarnase kassi omanikku. “Saatsin selle pildi igaks juhuks kohe oma emale ja sõbrannale ja nemad arvasid ka, et see on Pätu,” ütles Pruul. “Läksin vaatama ja oligi!”

Pruuli imestuseks nägi pool aastat teadmata kus viibinud Pätu hea ja hoolitsetud välja. “Paistab, et näljas pole ta olnud,” lausus Pruul. “Ehk oli keegi talle vahepeal kodu pakkunud.”

Viimati looma toitnud ja temast teada andnud Tiia Tammsalule viisid Pätu omanikud tänutäheks koogi ja pudeli vahuveini.

“Seda ei oleks küll vaja olnud,” leidis Tammsalu. “See on ju loomulik, et hätta sattunud looma eest hoolitseda.”

Print Friendly, PDF & Email