Kergejõustiku U23 EM-i medalid valmisid Sporrongis

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Juulis Kadrioru staadionil toimuvate kergejõustiku Euroopa U23 meistrivõistluste medalitele originaalse kujunduse leidmiseks toimus konkurss, mille võitjaks kuulutati arhitektuuribüroo KARISMA Arhitektid arhitektide Risto Parve ja Kai Süda töö “Nihe”. Medalid valmisid eile Kuressaares asuvas metallitööstuses Sporrong. Pildile jäi parasjagu medalit graveeriv Eha Tuisk.

Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi avaldas heameelt võistlustööde kvaliteedi ja arvukuse üle. “Usun, et võidutöö sai originaalne ja väärikas ning meie tiitlivõistluse medalid paistavad võitjate auhinnakapis teiste medalite seast silma,” lausus Teigamägi.

Kokku esitati konkursile 17 tööd 15 autorilt.

Võidutöö autorite Risto Parve ja Kai Süda sõnul sümboliseerib nende kujundus järk-järgult suuremaid radasid, eesmärke, väljakutseid. Medali põhi on kujundlik staadion jooksuraja ja tribüünidega – ovaal, mis modelleerub üha enam ringile lähenevaks, kuni saavutab täiuslikkuse, sportlase jaoks ideaalse tulemuse.

Võitja valis žürii, kuhu kuulusid 2013. aasta U23 EM-i pronksmedaliomanik Rasmus Mägi, endine tippkolmikhüppaja Virge Naeris, olümpiavõitja Erki Nool, 2011. aasta U23 Euroopa meister Grit Šadeiko, ehtekunstnik Anneli Tammik, Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ning Tallinnas 2011. aastal toimunud juunioride EM-i medalite kujunduse autor, endine kümnevõistleja ja U23 EM-i 2003 hõbemedalist Indrek Turi.

“Nihe” pälvis poolehoiu ka Rasmus Mägilt, kellel on nii Euroopa meistrivõistluste kui U23-vanuseklassi EM-i medal. “Oma kogemusest lähtuvalt meeldib mulle, kui medal on ümmargune, piisavalt suur ja raske. Seega minu jaoks tundus just see medal võitja vääriline.”

Euroopa U23 meistrivõistlused, mis on 2015. aasta Euroopa kergejõustiku üks tippsündmusi, toimuvad 9.–12. juulil Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email