Eesti suursaadik käis saarlastele kaasa elamas (FOTOD)

KOOS SAADIKUGA: Suurem osa Saaremaa koondisest tegi suursaadikuga ka ühispildi. Foto Raul Vinni

KOOS SAADIKUGA: Suurem osa Saaremaa koondisest tegi suursaadikuga ka ühispildi. Foto Raul Vinni

Jerseyl toimuvatel Saarte mängudel osalevat Saaremaa sportlasdelegatsiooni külastas eile Eesti suursaadik Londonis Lauri Bambus, kellel oli lisaks kavas mitmeid kohtumisi kohalike poliitikutega.

„Tegelikult teadsin ma sellest, et Saaremaa võtab osa Saarte mängudest juba mõnda aega varem, nüüd oli mul Jersey ametliku visiidi käigus hea võimalus neid võistlusi ka vaatama tulla,“ rääkis Lauri Bambus.

„Minu üks ülesandeid on ka koostöö laiendamine erinevate regioonidega ja nüüd sain suurepärase võimaluse elada kaasa saarlastele ning elavdada ka Eesti ja Jersey saare suhteid.“

Lauri Bambuse hinnangul möödus kohtumine väga toredas õhkkonnas, kuigi saarlased olid pisut tagasihoidlikud nagu eestlastele omane. „Kuid usun, et keskendunud olek oli ettevalmistuseks ka spordivõistlusteks. Võib-olla peale võite läheb meeleolu ka rõõmsamaks,“ märkis suursaadik.

Saarlased on Saarte mängudel osalenud juba 1989. aastast, kuid laiemale Eesti avalikkusele ei ole suudetud veel nende võistluste olemust selgeks teha ning osalemise ja võimaliku korraldamise rahastamine on jätkuvalt probleem. (artikkel jätkub pärast videot)

Lauri Bambuse sõnul on Saarte mängud nii sport, kui regionaalpoliitika, aga ka laiemat rahvusvahelist suhtlust võimaldav ettevõtmine. „Ma usun, et Saarte mängude korraldamine on kõikidele nendele saartele väga oluliseks sündmuseks ja erinevate saarte sportlased võiksid jõuda ka Saaremaale,“ lausus ta, lisades, et selleks läheb kindlasti aega, aga sport ja tavaelu käivad ikka käsikäes.

„Seda nüüd juba traditsioonidega üritust on vaja tutvustada kõigile eestimaalastele. Tuleb rääkida, mis need on ning kuidas sellised võistlused aitavad edendada suhteid majanduses ja poliitikas. See viib edasi ka võimaluseni toetada neid mänge Eesti riigi poolt.“

Lisaks muudele kohustustele käis Lauri Bambus vaatamas ka jalg- ja võrkpalli.

Fotod Raul Vinni 

Print Friendly, PDF & Email