Aerurammu jagus 62 naisel ja mehel

TASA JA TARGU: Tagantpoolt esimese koha saanud Raili Nõgu ja Anne Kaldmäe viimase koha üle ei kurvasta. Juba järgmisel aastal on mõlemad taas platsis, aga siis juba kumbki eraldi tiimiga. Foto: Tambet Allik

TASA JA TARGU: Tagantpoolt esimese koha saanud Raili Nõgu ja Anne Kaldmäe viimase koha üle ei kurvasta. Juba järgmisel aastal on mõlemad taas platsis, aga siis juba kumbki eraldi tiimiga. Foto: Tambet Allik

Laupäeval teistkordselt toimunud Laimjala Aeruramm läks kenasti korda. Merel ja maal toimunud orienteerumisvõistluse lõpetasid kõik, kes startisid – 15 sõudepaati ja 16 kanuud või süsta.

Orienteerumisvõistluse projektijuht Meren Tamm jäi rahule. Vedas nii hea ilma kui ka suurepäraste võistlejatega.

“Kui vaadata võistlejate tagasisidet ja niisama uudistajate nägusid, paistsid kõik rahulolevad,” sõnas Tamm. “Kõik, kes merele läksid, jõudsid ka tagasi.”

Läbida tuli ca 10 km ja üles leida kaheksa kontrollpunkti, kaks neist merel, ülejäänud rannajoonel.

Neljas punktis ootas ees nuputamisülesanne. “Kui seda ei lahendatud, tuli juurde 10 trahviminutit,” märkis Tamm. Nõnda et tegemist polnud vaid rammu vajava võistlusega, ka nutikus kulus marjaks.

Trahviminuteid – vähem või rohkem – korjas valdav osa võistlejaist. “Eelmisel aastal olid ülesanded natuke kergemad ja seekord tegime need sihilikult veidi raskemad.”

Sõudepaatide võistlusklassis tuli esimeseks saarlaste tiim Teet Peedu ja Andrus Tamm. Nemad ühtegi trahviminutit ei korjanud ja tulid 1 tunni ja 42 minutiga toredasti toime. Teet Peedu ütles, et ega nad otseselt võitma läinud, aga päris mütsiga lööma ka mitte. Tema sõnutsi olid nad sõiduaja poolest tegelikult kolmandad, neist ees oli üks sõudepaat ja üks süst, ent neil läks ülesannete lahendamine paremini. “Meil vedas, et vastasime kõik õigesti,” tähendas ta.

Mullused võitjad Mikk Tuisk ja Janno Rauk tiimist Johanna platseerusid 11. kohal. Tuisk tõdes, et sedakorda jäi võit oma väikse prohmaka taha. “Ülesanded olid ka natuke keerulisemad, aga see oli ikka meie oma viga,” kinnitas ta. Tema oli seda meelt, et tuleval aastal tuleb lihtsalt taas võistlema minna ja üritada võit kätte saada. “Kindlasti lähme uuesti!”

Kanuude ja süstade arvestuses kaitsesid mullust esikohta õnnestunult Jarkko Ainsoo ja Raul Mürk mandrilt võistkonnaga Punane Täpp.

Meren Tamme kinnitusel läbisid pea kõik võistkonnad põhimõtteliselt siiski kõik kontrollpunktid. Vaid üks võistkond, Akvafoobia Selts ei leidnud ühte punkti.

“Kontrollpunktid olid tähistatud A, B, C jne ja juhtumisi see üks võistkond ei leidnud üles G-punkti,” naeris Tamm, tõmmates paralleeli tavaliselt vähe teises kontekstis tagaotsitava G-punktiga.

Pärast põhivõistlust toimus veel kalapüügivõistlus, mille käigus tuli kuival maal õngega kalu püüda. Selle võistluse võitis Janno Rauk, kes sai auhinnaks sületäie kuivatatud särgi. Õhtul mängis võistlejatele tantsuks ansambel Meremees.

Laimjala Aerurammu toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm.


ESIKOLMIKUD

Sõudepaadid
1. Inuksuk – Teet Peedu, Andrus Tamm. Aeg 1.42.00.
2. Aerud Puruks – Siim Väli, Kaupo Vallik. Aeg 1.44.00.
3. Mägi-Kurdla – Mart Saar, Reigo Roost. Aeg 2.02.18.

Süstad ja kanuud
1. Punane Täpp – Jarkko Ainsoo, Raul Mürk. Aeg 1.21.31.
2. Suvitajad – Asko Ristolainen, Tiina-Mari Trummer. Aeg 1.54.40.
3. Pahur Part – Erkki Lindepuu, Tuuli Pentjärv. Aeg 2.03.44.

Ülejäänud tulemusi saab vaadata www.aeruramm.ee.

Print Friendly, PDF & Email