Saarlased tellivad Matsalust üle 3000 rulli heina

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Eelmisel aastal Saaremaa loomakasvatajatele enam kui 2000 rulli luhaheina müünud Läänemaa talunik on sel aastal saanud saarlastelt tellimuse veelgi suurema koguse peale.

Läänemaal Lihula vallas asuva Hiie-Tõnise talu peremees Kuuno Anijärv ütles, et kogu tema sellesuvine heinategu on juba varakevadel ette ära müüdud ja Saaremaale tuleb üle 3000 rulli, kusjuures üks Saaremaa põllumees ostab koguni 2500 rulli heina. Lisaks võtab üks piimafarm 800 rulli ja tellimuse on teinud ka paar hobusekasvatajat. Mandri põllumeestele müüb Läänemaa talunik 2500 rulli ja sellega on tema heinategu ka ammendatud.

Möödunud aastal ostis Anijärve käest heina kümmekond Saaremaa loomakasvatajat, kuid tänavune suurtellimus võttis paljudelt soovijatelt võimaluse sealt heina osta. Samas leidub mandril teisigi pakkujaid ja heinaga ei tohiks probleeme tekkida.

Saarlased hakkasid Kuuno Anijärvega kaupa tegema pärast seda, kui Lihula loomakasvataja avaldas suvel kohalikus lehes heinamüügikuulutuse.

Lihaveiseid pidaval Kuuno Anijärvel on kokku 400 hektarit heinamaid, millest 260 ha moodustab eelmisel aastale talle majandada antud Matsalu looduskaitseala luhaniit.

Anijärve sõnul on saarlased sunnitud läänlastelt loomade talveheina ostma mitmel põhjusel. Kuuldavasti on Saaremaa looduslikud rohumaad sageli kidura saagikusega. Lisaks on osal tootjatel karjad suurenenud ja tekkinud on palju lihaveisekasvatajaid, kellel pole loomade söötmiseks piisavalt karjamaid.

Print Friendly, PDF & Email