Linnapea ei küsinud opositsioonilt arvamust (9)

SOOVIB KORREKTSUST: Jaanus Tamkivi (paremal) ütles, et saab Toomas Takkise astutud sammust aru, aga asi oleks tulnud teha juriidiliselt korrektselt. Foto: Raul Vinni

SOOVIB KORREKTSUST: Jaanus Tamkivi (paremal) ütles, et saab Toomas Takkise astutud sammust aru, aga asi oleks tulnud teha juriidiliselt korrektselt. Foto: Raul Vinni

Kuressaare linnavolikogu opositsiooni hinnangul ei kohelda linnavolinikke võrdselt, kuna nende käest ei küsitud arvamust haridusruumi hea tahte avalduse kohta.

Kuressaare linnapea Madis Kallas tänas oma eelmisel neljapäeval volikogus peetud kõnes linnavolinikke, kes enne volikogu esimeeste poolt alla kirjutatud hea tahte lepingut sellele oma “õnnistuse” andsid. Linnapea ei lisanud, et küsis hinnangut vaid koalitsiooni kuuluvate volinike käest.

“Kui me räägime, et osa volinikke saab teada, osa ei saa, siis on see halb märk,” ütles linnapeale volinik Jüri Kuusk. Tema ja Jaanus Tamkivi olid hämmingus, et linnapea ei pea sellise tähtsa küsimuse puhul oluliseks teada saada kõigi 21 voliniku arvamust.

Volikogu neljapäevasel istungil kinnitas opositsioon taas, et nende arvates on volikogu esimees Toomas Takkis ületanud oma võimupiire, sõlmides Lääne-Saare vallavolikogu esimehega hea tahte lepingu ühise haridusruumi osas. Opositsiooni arvates tähendab selline leping kohustuste võtmist.

Opositsioon proovis volikogu päevakorda panna ka punkti detsembris vastuvõetud otsuse haridusruumi leping lõpetada tühistamiseks. See oleks nende sõnul andnud hea tahte lepingule ka juriidilise aluse. Volikogu punkti siiski päevakorda ei võtnud ja läks suvepuhkusele, jättes haridusruumi teema sügist ootama.

Nii volikogu esimehe kui ka linnapea sõnul tulevad siis volikokku vajadusel ka vastavad õigusaktid. Volikogu esimees Toomas Takkis ei näinud hea tahte avalduse allakirjutamises probleemi ega volituste ületamist.

“Ehk on see veidi poliitika, aga see pole juhtum, mida peaks väga traagiliselt vaatlema,” märkis Takkis ja ütles, et jääb Tamkiviga volikogu otsusele vastandumise osas eriarvamusele. “Pidime olukorra lahendama, sest pikad läbirääkimised lepingu uuendamise osas pole kuskile jõudnud,” selgitas Takkis veel kord.

Jaanus Tamkivi ütles, et ta saab sellest sammust aru, aga see asi oleks tulnud teha juriidiliselt korrektselt. “Juriidiliselt korrektne olnuks see, et me oleksime detsembrikuise otsuse tühistanud, sa (Takkis – toim) oleksid selle jutu rääkinud eelnõu menetlemise käigus, homme pannud valge särgi selga ja läinud, rind kummis, ning kirjutanud selle lepingu alla,” rääkis Tamkivi oma arusaamast. “See olnuks jumala õige samm, aga täna läksid asjad tagurpidi.”

Print Friendly, PDF & Email