GALERII ja VIDEO: Torgus avati kolm nimelist pinki (6)

Autor: Irina Mägi

Autor: Irina Mägi

Pühapäeva õhtul avati Torgu endise koolimaja ees kolm nimelist pinki kunagistele koolijuhtidele ja õpetajatele. Nimelised pingid on tänutäheks ja austuse avaldamiseks Torgu endistele ja nüüdseks meie seast lahkunud õpetajatele Tiiu Suurhansule, Enno Kallastele ja Hermann Kasele. Kallaste ja Kask töötasid ka kooli direktoritena.

Torgu vallavanem Tiit Põld tänas oma kõnes valla kultuurikomisjoni ja eriti Luule Aadussood, kes aasta algul kultuurikomisjonis kolme pingi paigaldamise ideega lagedale tuli ja oma idee ka teostuseni viis. Luule Pulk tuli oma sõnul Torgu kooli siis, kui tunnid koolis veel alanud ei olnudki ja lahkus sealt, kui kool aastal 2007 suleti. Tulevase kooli platsil laiutas lepa- ja haavavõsa. Tol ajal toimus õppetöö nn vanas Bulla majas ja 150 õpilast ei mahtunud kuidasi sinna ära. Peagi saadi korda uue koolimaja projekt ja uue kooli ehitus kestis poolteist aastat. See kõik oli 50 aastat tagasi ja tol ajal oli Torgu kool väga moodne ja uhke kool Saaremaal.

Pinkide avamisel laulsid Torgu poisid laulu Hermann Kasele ja Enno Kallastele, Tiia Suurhansu pingi juures laulsid oma klassijuhataja mälestuseks tema viimase lennu lõpetajad sama laulu, mille nad laulsid ka 1990. aastal lõpuaktusel. Kell kaheksa süüdati jaanituli ja muusika saatel sai ka jalga keerutada.

Luule Aadussoo rääkis, et temal oli mõte kolmest pingist juba ammu olemas. Algul tema sõnul ei saadud volikogus aru, milleks kolm pinki korraga ja Luulel tuli siis selgitada ja kaitsta oma ideed. Aga kõik laabus lõpuks ja kohalik meistrimees, 1972. aastal Torgu kooli lõpetanud Paul Kullamaa tegigi pingid valmis. Torgu kool suleti aastal 2007 ja praegu leiab hoone kasutuse kogukonnamajana.

Fotod: Irina Mägi

Print Friendly, PDF & Email