Sõnajalgade hiigeltuulikud valmivad Eesti tehases (3)

AS E-Profiil ja Andres ja Oleg Sõnajalale kuuluv AS Eleon sõlmisid lepingu tuulikugeneraatorite komponentide tootmiseks E-Profiili tehases.

Ajalehe Äripäev andmeil hakkab E-Profiil Eleonile tootma 122 meetri kõrguseid tuulikukomponente. Lepingu esimene etapp näeb ette komponentide tootmist kümnele elektrituulikule. Kümne tuuliku kogueelarve on 60 miljonit eurot.

“Meie eesmärk on tuua võimalikult suur osa Eleoni multi-megavatt-tuulikute tootmisest Eestisse. Tahame muuta kujunenud arvamust, mille järgi algab taastuvenergia tootmine imporditud tuuliku püstitamisest – tegelikult tuleb vaadata tootmisahelat tervikuna, sest nii saab Eesti taastuvenergiast laiemat kasu,” ütles Eleoni juhatuse liige Oleg Sõnajalg.

E-Profiili juhatuse esimehe Toomas Jõgi sõnul on E-Profiili traditsiooniline põhiturg olnud energeetikaseadmete eksportturg ning nüüd on ettevõttel võimalus lisaks õli- ja gaasitööstusele pakkuda seadmeid ka tuuleenergeetika sektorile.
“Eleon on välja arendanud tehnoloogia, mis edestab oma efektiivsusnäitajatega maailma suuri tuulikutootjaid. Nägime võimalust kahel Eesti ettevõttel seljad kokku panna ja teineteise edule kaasa aidata,” rääkis Jõgi.

Eleoni esimene tuulik on töötanud Salmel 2013. aasta lõpust ja läbinud katsetused elektrivõrgus. Praegu käib seeriatootmise ettevalmistamine.

Print Friendly, PDF & Email